Publicēts 20 Augusts 2015

worldskiils2015 latvia 900x700Svētdien, 16. augustā, Sanpaulu, Brazīlijā, noslēdzās pasaulē lielākais un prestižākais jauno profesionāļu meistarības konkurss WorldSkills 2015, kurā četri no septiņiem Latvijas konkursantiem ieguva ekselences medaļas. Par izcilu sniegumu konkursā tās saņēma mēbeļu galdnieks Reinis Gusts, elektriķis Maksims Ivancovs, skatlogu noformētāja Anna Līva Traumane un pavārs Haralds Saušs, savukārt par labāko sniegumu valsts komandā titulu Best of Nation  ieguva web lapu dizainers Artūrs Krapāns.

Ekselences balvas saņēma konkursanti, kuri 599 punktu vērtējuma skalā ieguvuši vismaz 500. Valstu kopvērtējumā Latvijai ir 19. labākais komandas rezultāts, atstājot aiz sevis tādas valstis kā Vācija, Zviedrija, Somija, Beļģija, Nīderlande, Igaunija un citas. Latvijas komandas rezultāti liecina par augstu profesionālās izglītības un prasmju izcilības līmeni jauniešu vidū.

WorldSkills 2015 konkurss ir uzskatāms par līdz šim vērienīgāko tā pastāvēšanas vēsturē. Tas pirmo reizi norisinājās Latīņamerikā, Brazīlijā, no 11. līdz 16. augustam. Četru dienu garumā septiņi jaunieši no Latvijas tajā prezentēja savas prasmes 1200 dalībnieku konkurencē. 

WorldSkills jauno profesionāļu konkurss notiek katru otro gadu un mijas ar Eiropas mēroga profesionālās meistarības konkursu EuroSkills. Latvijas komanda WorldSkills pirmo reizi piedalījās 2011. gadā. Pašlaik WorldSkills International asociācijā ir 75 dalībvalstis no visas pasaules. Katru dalībvalsti organizācijā pārstāv tikai viena valsts deleģēta institūcija, un Latvijā tā ir VIAA.

Plašāka informācija VIAA mājaslapā šeit [ārēja saite].

Konkursa norises, atklāšanas un noslēguma ceremonijas fotogalerija ir atrodama šeit [ārēja saite].

Vairāk par konkursu var uzzināt SkillsLatvia Facebook profilā un VIAA mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā WorldSkills.

worldskills2015 noslegums 900x700

Noslēguma ceremonijas video: