Publicēts 01 septembris 2015

liga lejina 540x720No šodienas Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra pienākumus pildīs Līga Lejiņa. L. Lejiņa, kas līdz šim strādājusi par IZM valsts sekretāra vietnieci, Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktori, valsts sekretāra amatā iecelta uz laiku. Par to šodien, 1. septembrī lēma Ministru kabinets.

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile Ministru kabineta sēdē pirms rīkojuma apstiprināšanas uzsvēra, ka jau iepriekš, kad bērna kopšanas atvaļinājumā devās ministrijas valsts sekretāre Sanda Liepiņa, ir ticis plānots, ka ministrijas valsts sekretāra pienākumus rotācijas kārtībā varētu pildīti vairāki ministrijas ierēdņi. Ministre arī pateicās līdzšinējai valsts sekretāra pienākumu izpildītājai, Izglītības departamenta vadītājai Evijai Papulei, kas ministrijas administratīvo darbu vadīja no 2015. gada janvāra, ieguldot laiku, zināšanas un enerģiju gan Latvijas prezidentūras ES padomē pasākumos, gan turpinot darbu pie profesionālās izglītības sistēmas reformas, pedagogu atalgojuma jaunā modeļa un citiem nozīmīgiem darbiem.

Līgai Lejiņai ir ilggadēja pieredze valsts pārvaldē. Kopš 1995.gada L. Lejiņa strādāja Valsts izglītības attīstības aģentūrā. 2004.gadā viņa vadīja Valsts izglītības attīstības aģentūras Eiropas Sociālā fonda ieviešanas daļu un no 2007.gada Struktūrfondu koordinācijas departamentu. No 2010. gada Līga Lejiņa bija Valsts izglītības attīstības aģentūras direktora vietniece. Savukārt 2011. gadā viņa pārcelta uz IZM, bet pagājušajā gadā viņa tika iecelta Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieka - Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora amatā un koordinēja ministrijas darbu Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā.