Publicēts 01 septembris 2015

Kvalitatīva izglītībaZinību dienā 1. septembrī, sākot Ministru kabineta sēdi, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile sveica valdības kolēģus Zinību dienā un aicināja katru klātesošo īsi noformulēt, ko nozīmē kvalitatīva izglītība. Esam apkopojuši ministru teikto:

Ministru prezidente Laimdota Straujuma: Kvalitatīva izglītība sniedz iespējas, ceļ dzīves kvalitāti un runā par svarīgākajām dzīves vērtībām.

Labklājības ministrs Uldis Augulis: Kvalitatīva izglītība dod lielākas iespējas, jo īpaši darba tirgū, - labāk atalgotu darbu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards: Kvalitatīva izglītība ir tāda, kas nodrošina labāku dzīvi visos aspektos.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss: Kvalitatīva izglītība ir dzīves pamats, tā ir pieejama un sniedz zināšanas, ko iespējams izmantot tālāk.

Finanšu ministrs Jānis Reirs: Kvalitatīva izglītība ir visu sapņu piepildīšanās, tā ļauj visu mūžu saglabāt dabisko izzināšanas vēlmi.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs: Kvalitatīva izglītība ir iespēja kļūt par to, par ko vēlies, - apgūt amatu, iemācīties profesiju, realizēt mūža sapni.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis: Kvalitatīva izglītība ir tāda, par kuru var teikt: O, “ražots Latvijā? Tātad izcils!”

Kultūras ministre Dace Melbārde: Kvalitatīva izglītība piedāvā apgūt zināšanas, prasmes un vērtības; tā izglīto ne tikai darba ņēmējus, bet jo īpaši darba devējus.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis: Kvalitatīva izglītība ir katra bērna un jaunieša stabila nākotne un Latvijas nākotne.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs: Kvalitatīva izglītība iemāca domāt radoši, izvirzīt jaunus mērķus un mācīties visu mūžu, saņemot gandarījumu.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: Kvalitatīva izglītība ir tikai viens, bet nozīmīgs dzīves un karjeras solis.

Mārīte Seile ministriem pauda arī savu viedokli par to, ko nozīmē kvalitatīvas izglītības jēdziens, par ko pēdējā laikā publiskajā telpā diskutē arvien biežāk, diskusijā iesaistoties ne tikai izglītības nozares profesionāļiem, bet daudz plašākai sabiedrībai. Kā teica izglītības un zinātnes ministre, viņasprāt kvalitatīva izglītība ir tāda, kas ļauj izturēties ar cieņu pret citiem, saglabājot cieņu pret sevi. Plaša sabiedrības diskusija ir svarīga, lai rastu iespējami vienotu izpratni par mērķiem, kas jāsasniedz Latvijas izglītības sistēmai, uzskata ministre.

Ko nozīmē kvalitatīva izglītība? Ministru atbildes (.png)