Publicēts 03 septembris 2015

Izglītības un zinātnes ministrija (ministrija) aicina piedalīties ministrijas un Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) kopīgi organizētajā informatīvajā seminārā par integrēto kosmosa pielietojumu programmu - Integrated Applications Promotion Programme (IAP). Semināra mērķis ir Latvijas dalībniekiem sniegt priekštatu par EKA piedāvāto IAP programmas būtību, finansējuma iespējam EKA Eiropas Sadarbības valsts plāna (ESVP) ietvaros un attīstīt projektu idejas par satelītehnoloģiju pielietojumiem un pakalpojumiem, kas būtu nepieciešami Latvijas tautsaimniecībai.

Seminārs norisināsies š.g. 18.septembrī Izglītības un zinātnes ministrijā.

IAP programmas mērķis ir atbalstīt satelīttehnoloģiju demonstrācijas projektus - priekšizpētes izstrādi un/vai pilotprojekta realizēšanu, sadarbojoties satelīttehnoloģiju pakalpojuma sniedzējam, projektu izstrādātājiem un gala lietotājiem. IAP projektos ir jākombinē vismaz divu veidu kosmosa sistēmas (satelītkomunikācija, zemes novērošana, navigācija un cilvēku vadītu lidojumu tehnoloģijas), un tiem jānodrošina pakalpojuma izveide vai pakalpojumu uzlabojums kādā no šādām jomām: veselība, vide, transports, lauksaimniecība, mežsaimniecība, jūrniecība, enerģētika, drošība, tūrisms, attīstība u.c.

Ņemot vērā, ka no š.g. 5.oktobra līdz 30.novembrim tiks atvērts otrais EKA ESVP projektu uzsaukums, semināra sagaidāmais rezultāts, sadarbojoties potenciālajiem Latvijas satelīttehnoloģiju pakalpojuma gala lietotājiem un izstrādātājiem, ir attīstīt projektu idejas par iespējamiem IAP programmas projektiem. Detalizētāka informācija par IAP programmu atrodama šeit [ārēja saite], savukārt citu valstu īstenotie IAP projektu piemēri atrodami šeit [ārēja saite].

Lūdzam informēt par Jūsu institūcijas pārstāvju dalību seminārā, līdz š.g. 15.septembrim rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Konkrētas projektu idejas gadījumā ir iespēja pieteikties divpusējām konsultācijām ar EKA pārstāvjiem.