Izvēlne

Aptauja

Vai esat ģimenē atkārtojuši ceļu satiksmes noteikumus kopā ar bērniem?
117
60
Tas jāapgūst skolā
27

Kopējais balsu skaits: 204

buvnieciba 900x700Izglītības un zinātnes ministrija palielinājusi valsts stipendiju fondā pieejamo finansējumu šā gada pēdējiem četriem mēnešiem par 30,78 eiro uz vienu audzēkni, līdz ar to ministrijas padotībā esošo un piecu pašvaldību profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem varēs izmaksāt lielākas valsts budžeta stipendijas.

2015.gada valsts budžetā finansējums valsts budžeta stipendijām profesionālajās skolās šā gada septembrim – decembrim palielināts par 2,5 miljoniem eiro. Līdz šim mācību iestādēs stipendiju fonda veidošanai vidēji uz vienu audzēkni bija 15,23 eiro. Papildu finansējums ļauj šo vidējo finansējumu uz vienu audzēkni palielināt līdz 46,01 eiro.

Stipendijas apmērs ir atkarīgs no sekmēm, līdz ar to par labām un izcilām sekmēm mācībās un aktivitāti izglītības iestādes sabiedriskajā dzīvē jauniešiem ir iespēja saņemt lielāku stipendiju. Minimālā stipendija ir 10 eiro, bet maksimālā - 71,14 eiro. Valsts budžeta stipendijas tiek izmaksātas atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem “Noteikumi par stipendijām”.

Valsts finansētās profesionālās izglītības programmās papildu līdzekļi valsts stipendiju fonda izveidei piešķirti saskaņā ar Valsts izglītības informācijas sistēmas datiem par audzēkņu skaitu. Papildu finansējums piešķirts arī piecām pašvaldību izglītības iestādes, kam nodrošināta profesionālās izglītības programmu īstenošanas izmaksu segšana no valsts budžeta līdzekļiem. Ar konkrētajām profesionālās izglītības iestādes, kurām palielināts finansējums valsts budžeta stipendijām, iespējams iepazīties šeit: http://www.izm.gov.lv/lv/profesionalas-izglitibas-iestades-kuram-palielinats-finansejums-valsts-budzeta-stipendijam

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.