Publicēts 27 oktobris 2015

gada brivpratigais 2015Izglītības un zinātnes ministrija aicina iedzīvotājus un organizācijas pieteikt labākos brīvprātīgos godināšanai “Gada brīvprātīgais 2015”, lai pateiktos par viņu nesavtīgo ieguldījumu sabiedrības labā. Par 2015. gada brīvprātīgo var nominēt pašvaldības, nevalstiskās organizācijas (NVO) un personas, kuras nodarbojas ar brīvprātīgo darbu.

Pieteikumi jāiesniedz līdz šā gada 13. novembrim, elektroniski aizpildot anketu vietnē www.deedin.com/Brivpratigais2015 vai arī nosūtot aizpildītu anketu uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Konkursa nolikums (.pdf)

Pieteikums “Gada brīvprātīgais 2015” (.doc)

Pieteikums par brīvprātīgajiem draudzīgāko NVO “Gada brīvprātīgais 2015” (.doc)

Pieteikums par brīvprātīgajiem draudzīgāko pašvaldību “Gada brīvprātīgais 2015” (.doc)

Arvien vairāk cilvēku novērtē, ka brīvprātīgais darbs var būt ne tikai uzticams atbalsts sabiedriski derīgiem mērķiem, bet arī iespēja pašiem brīvprātīgajiem iegūt jaunas prasmes un kontaktus gan jauniešu, gan citā vecumā. Lai popularizētu šo kustību un vairotu Latvijas iedzīvotāju interesi par to, jau otro gadu notiek brīvprātīgo, nevalstisko organizāciju un pašvaldību godināšana “Gada brīvprātīgais”.

Iesūtītos pieteikumus izskatīs žūrija, kurā pārstāvētas vairākas Latvijas nevalstiskās organizācijas, pašvaldības un valsts institūcijas. Žūrijas izvēlētie nominanti tiks personīgi ielūgti uz svinīgo sveikšanas pasākumu, kas notiks Rīgā 5. decembrī – Starptautiskajā brīvprātīgo dienā. Nomināciju uzvarētāji saņems īpašu goda zīmi “Gada brīvprātīgais 2015”. Svinīgais pasākums tiks translēts arī tiešraidē internetā.

Vērtējot saņemtos pieteikumus, tiks ņemti vērā tādi kritēriji kā veiktā brīvprātīgā darba nozīmīgums un apjoms, organizāciju un pašvaldību izstrādātā sistēma un atbalsta instrumenti brīvprātīgā darba veicināšanai un popularizēšanai un citi.

Pērn apbalvojumu saņēma astoņi brīvprātīgie no Daugavpils, Gulbenes, Jelgavas, Rīgas, Jūrmas un Saldus novada. Atskats uz 2014. gada godināšanu pieejams šeit: www.vnf.lv/lv/zinas/-gada-brivpratigais-2014-sanemeji.

Godināšanu “Gada brīvprātīgais 2015” organizē Izglītības un zinātnes ministrija, Valmieras novada fonds, Jelgavas pašvaldības Sabiedrības integrācijas pārvalde, Daugavpils pašvaldības Jaunatnes departaments, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Latvijas Jaunatnes padome, Talsu novada fonds, biedrība “brīvprātīgais.lv”, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un Nodarbinātības valsts aģentūra. Godināšanu finansiāli atbalsta arī Norvēģija, Islande un Lihtenšteina caur EEZ finanšu instrumentu.

Papildu informācija:
Ansis Bērziņš
Tālrunis: 26136756, 64281792; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.