Publicēts 12 novembris 2015

sporta panakumi 900x700Latvijas Nacionālā sporta padome ceturtdien, 12. novembrī, atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto priekšlikumu naudas balvās par izciliem sasniegumiem sportā 2014.gada nogalē un 2015.gadā piešķirt 400 000 eiro sportistiem, viņu treneriem un atbalsta personālam. Par naudas balvu piešķiršanu Ministru kabinets plāno lemt 24.novembra sēdē.

Sportistei Laurai Ikauniecei – Admidiņai par pasaules čempionātā vieglatlētikā izcīnīto trešo vietu septiņcīņā paredzēts piešķirt naudas balvu 10 245 eiro apmērā, volejbolistiem Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam par Eiropas čempionātā pludmales volejbolā izcīnīto pirmo vietu, kā arī pludmales volejbolistiem Mārtiņam Pļaviņam un Haraldam Regžam par I Eiropas spēlēs pludmales volejbolā izcīnīto pirmo vietu – 8538 eiro katram, savukārt Anastasijai Grigorjevai par Eiropas čempionātā brīvajā cīņas izcīnīto trešo vietu – 4098 eiro. Naudas balvas par sasniegumiem pasaules un Eiropas čempionātos paredzētas arī citiem sportistiem, viņu treneriem un atbalsta personālam. Par sportistu un izlašu sasniegumiem naudas balvas tiks piešķirtas arī vairākām sporta federācijām. Kopumā tika saņemti un izvērtēti 30 sporta federāciju 93 iesniegumi. Ar naudas balvu saņēmēju sarakstu iespējams iepazīties šeit (.pdf). 

Naudas balvas par sportistu sasniegumiem ziemas sporta veidos (bobslejā, skeletonā un kamaniņu sportā) 345 457 eiro apmērā, tostarp 51 290 eiro nodokļu nomaksai, Ministru kabinets piešķīra šā gada martā. Plašāka informācija šeit.

Sporta padome apstiprināja arī akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” 2015.gadā plānoto ziedojumu sadalījumu sporta nozares attīstības veicināšanai. No kopējā 2,2 miljonu eiro ziedojuma Latvijas Sporta federāciju padomei paredzēti 484 000 eiro, Latvijas Olimpiskajai komitejai un Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijai – 748 000 eiro katrai, Latvijas Paraolimpiskajai komitejai – 132 000 eiro un Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomei – 88 000 eiro. Sporta padome atzinīgi novērtēja faktu, ka 2015.gadā ziedojumu apmērs sporta nozares attīstības veicināšanai ir palielinājies par 10%.

Padomes sēdē sprieda arī par nepieciešamajām investīcijām Bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda”, lai varētu rīkot augstākā līmeņa starptautiskās sporta sacensības kamaniņu sportā, bobslejā un skeletonā. Trasē plānots rīkot 2016./2017.gada Pasaules kausa posma sacensības skeletonā un bobslejā divniekiem un 2017.gada Pasaules junioru čempionātu kamaniņu sportā. Sporta padome atbalstīja ministrijas priekšlikumu piešķirt 300 000 eiro trases infrastruktūras uzlabošanai – bobsleja kamanu pacelšanas lifta nomaiņai un junioru starta estakādes projektēšanai un būvniecībai. Finansējums tiks piešķirts no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta līdzekļiem.

Sēdē arī pārrunāja nepieciešamos drošības pasākumus organizētās riteņbraukšanas grupu nodarbībās.