Publicēts 19 novembris 2015

Mācību stundaPiektdien, 20. novembrī apbalvos desmit Latvijas skolas, kas piedalījās starptautiskajā akcijā “Pasaules lielākās mācību stunda” un kuru īstenotie mācību plāni tiks iekļauti akcijas labo piemēru apkopojumā.

Arī mediju pārstāvji laipni aicināti piedalīties. Apbalvošana notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē plkst. 10.00.

Pasaules lielākās mācību stundas akcija norisinājās no 28. septembra līdz 4. oktobrim vienlaicīgi gandrīz 100 valstīs. Mācību stunda tika veltīta globālajiem ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ko ANO dalībvalstis apstiprināja septembrī. Tās laikā bērni un jaunieši visā pasaulē kopīgi izglītojās, iepazina globālos izaicinājumus un piedāvāja savus padomus ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai. Latvijā akcijā UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskolas, gan citas izglītības iestādes – kopumā 59.

Visi Latvijā īstenotie mācību stundu plāni pieejami UNESCO ASP skolu mājaslapā.

Pasaules lielākā stunda tika rīkota kā aicinājums pievērst uzmanību globālajiem ilgtspējīgās attīstības mērķiem, kas izstrādāti, apzinoties, ka nekad agrāk pasaules sabiedrība nav bijusi tik ciešā savstarpējā sasaistē, bet vienlaicīgi arī tik ļoti trausla. Tādēļ šie mērķi neuzrunā tikai daļu no valstīm, bet ikvienu jebkur, tai skaitā Latvijā.

Pasaules lielākā mācību stunda ir daļa no kampaņas Projekts – Ikviens (Project Everyone), ko atbalsta UNICEF, UNESCO u.c. ANO aģentūras. Latvijā to koordinē Izglītības un zinātnes ministrija un UNESCO LNK un atbalsta Izglītības attīstības centrs.

Akcijas laureātu apbalvošana un labās pieredzes demonstrējumi notiks kopā ar Izglītības attīstības centra projekta “Globālā dimensija sociālo zinātņu mācību priekšmetos” noslēguma pasākumu nacionālajām atbildīgajām izglītības jomas iestādēm un politikas veidotājiem. Pasākuma dalībnieki tiks iepazīstināti ar projektā tapušajiem resursiem un mācību materiāliem, kuros apkopotas dažādas pedagoģiskās idejas, mācību paņēmieni, metodika AI/GI zināšanu, prasmju, rīcības un attieksmju apgūšanā. Materiāli ir pieejami arī mājaslapā www.globalaizglitiba.lv.

Papildu informācija:
Ilze Dalbiņa
UNESCO LNK Izglītības sektora vadītāja
Tālr. 67325109
E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.