Publicēts 11 decembris 2015

UzvarētājsIzglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar biedrības “NEXT”, portālu Draugiem.lv un žurnālu “IR” rīkotajā konkursā “TU ESI LATVIJA” uzvarējis un galveno balvu - Latvijā ražotu “Blue Shock Bike” elektrovelosipēdu ieguva 17 gadus vecais Mārtiņš Tomsons.

Viņa iesūtītais video [ārēja saite] žūrijas vērtējumā tika izvirzīts finālam un Draugiem.lv lietotāju balsojumā saņēma visaugstāko novērtējumu – 889 „man patīk” balsis. “Video galvenā ideja ir parādīt Latvijas skaistumu dažādās vietās. Veidojot video tika mēroti 2000 kilometri, septiņās dienās apceļojot septiņus galamērķus visā Latvijā,” stāsta Mārtiņš.

Konkursā vairāk nekā 300 dalībnieki bija iesnieguši stāstus, video un fotogrāfijas, atspoguļojot Latviju un piederību savai valstij. Visi konkursa darbi ir skatāmi konkursa aplikācijā www.Draugiem.lv/TUESILV sadaļā “TU ESI LATVIJA”.

Papildus katrā no kategorijām (video, foto, stāsts) tika piešķirtas arī trīs konkursa žūrijas simpātijas balvas – iespēja lietot “Blue Shock Bike” elektrovelospēdu viena mēneša garumā bez maksas. Simpātijas balvas saņēma Artis Jānis Āboliņš (video), Klāvs Ansons (foto) un Intars Bušinskis (stāsts).

Mārtiņš Tomsons saņēma arī žurnāla “IR” simpātiju balvu - žurnāla abonementu 3 mēnešiem, kā arī Draugiem.lv simpātiju balvu - Mārtiņa veidotā video ievietošanu Draugiem.lv pirmajā lapā uz vienu dienu.

Konkursa „TU ESI LATVIJA” ietvaros jaunieši no visas Latvijas oktobrī un novembrī tika aicināti interneta vietnē www.Draugiem.lv/TUESILV iesūtīt savus stāstus, uzņemtās fotogrāfijas vai izveidotos videoklipus, kuros parādītu un stāstītu par savu Latviju, ko nozīmē Latvija un kāda tā ir.

Konkurss “TU ESI LATVIJA” tiek organizēta ar mērķi veicināt jauniešos piederības apziņu Latvijai un motivāciju aktīvi līdzdarboties sava novada, pilsētas un valsts dzīvē. Konkurss “TU ESI LATVIJA” tiek finansēts Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2015.gadam ietvaros.

Uzvarētāji