Publicēts 05 janvāris 2016

zemeLīdz 15.februārim zinātniekiem ir iespēja pieteikties Latvijas – Ukrainas sadarbības projektu konkursam zinātnes un tehnoloģiju jomā. Plānots, ka katram projektam pieejamais finansējums Latvijas partnerim būs līdz 20 000 eiro gadā un projekta īstenošanas laiks – divi gadi.

Pirmdien, 4.janvārī, abas valstis parakstīja divpusējās sadarbības programmu zinātnes un tehnoloģiju jomā 2016.-2020.gadam, lai veicinātu un attīstītu sadarbību zinātnes un tehnoloģiju jomā starp Latviju un Ukrainu. Programma paredz atbalstīt zinātniski pētniecisko projektu īstenošanu ar abu pušu līdzdalību un savstarpējas zinātnieku un speciālistu apmaiņas vizītes zinātnisko sakaru paplašināšanai.

Konkursa ietvaros ir šādas atbalstāmās tēmas:

Eksakto un dabas zinātņu jomā:

  • enerģija un energoefektivitāte;
  • ekoloģija un vides pārvaldība;
  • dzīvības zinātnes, jaunas galveno slimību ārstēšanas un profilakses tehnoloģijas, biotehnoloģija, bioinženierija, ģenētika;
  •  jaunu materiālu izstrāde;
  • aizsardzības tehnoloģijas;

Humanitāro un sociālo zinātņu jomā:

  • demogrāfiskās izmaiņas, migrācija un migranti;
  • Reģionālās attīstības iespējas un izaicinājumi.

Līgumus par projektu īstenošanu plānots slēgt šā gada maijā. Sadarbības rezultātā palielināsies kopējais piesaistītā ārējā finansējuma apjoms no citām atbalsta programmām un ukraiņu pētnieku skaits, kas strādā Latvijas zinātniskajās institūcijās. Plānots, ka tiks realizēti pieci līdz seši projekti, sagatavota vismaz viena publikācija starptautiski recenzējamos izdevumos katra sadarbības projekta ietvaros un sagatavots vismaz viens projekta pieteikums kādai citai atbalsta programmai.

Projektu iesniegumus (vienu eksemplāru) var iesniegt personīgi darba dienās no  plkst. 9.00 līdz 17.00 Valsts Izglītības attīstības aģentūrā vai nosūtot pa pastu, vai elektroniski ar drošu elektronisko parakstu un apliecinātu laika zīmogu nosūtot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Tāpat projektu pieteikumu lūgums nosūtīt uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Pirms dokumentu iesniegšanas aicinām pārliecināties, ka atbilstošs projektapieteikums ir iesniegts arī Ukrainas pusē.

Projekta iesnieguma veidlapa (.doc)

Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas un Ukrainas Izglītības un zinātnes ministrijas kopīgas sadarbības programmas zinātnes un tehnoloģiju jomā īstenošanas vienošanās (latviešu valodā) (.pdf)

Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas un Ukrainas Izglītības un zinātnes ministrijas kopīgas sadarbības programmas zinātnes un tehnoloģiju jomā īstenošanas vienošanās (angļu valodā) (.pdf)

Konkursa programmas nolikums [ārējā saite]

Semināra materiāli [ārējā saite]

Papildu informācija:

Maija Bundule, Valsts izglītības attīstības aģentūras Zinātnes, pētniecības un inovāciju politikas atbalsta departamenta Pētniecības starptautisko programmu nodaļas vadītāja, Vaļņu iela 1, Rīga, LV-1050, tālr. 67785423, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

Inga Jēkabsone, Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece ES jomā, Vaļņu iela 2 Rīga, LV 1050, tālr. 67047963, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.