Izvēlne

Aptauja

Vai esat ģimenē atkārtojuši ceļu satiksmes noteikumus kopā ar bērniem?
117
60
Tas jāapgūst skolā
27

Kopējais balsu skaits: 204

LOREALlogo
Šodien stipendijas piešķīrēju pārstāvji – Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents akadēmiķis Ojārs Spārītis, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas viceprezidente, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile un L΄Oréal Baltic SIA ģenerāldirektors Johans Bergs svinīgi atklāj šā gada L΄Oréal Latvijas stipendiju ,,Sievietēm zinātnē” konkursu.

Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) jau 12 gadus tiek parakstīts sadarbības protokols konkursam par L΄Oréal Latvijas stipendiju ,,Sievietēm Zinātnē”, kas norisinās ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) un LZA atbalstu. Šī ir vienīgā atbalsta programma Latvijā, kas paredzēta sievietēm, kuras darbojas zinātnes jomā.

Konkursa kārtībā tiks piešķirtas trīs 6000 eiro vērtas L΄Oréal Latvija stipendijas “Sievietēm zinātnē” un to mērķis ir atbalstīt sieviešu iespējas veidot karjeru zinātnē. Stipendijas paredzētas sievietēm, kas veic pētījumus dzīvības zinātnēs un materiālzinātnēs. Viena stipendija ir paredzēta zinātņu doktorei vecumā līdz 40 gadiem iecerēto pētījumu veikšanai, un divas stipendijas ir paredzētas doktorantēm līdz 33 gadu vecumam disertācijas izstrādei.

Kopš 2004. gada L΄Oréal stipendija “Sievietēm zinātnē” piešķirta 36 Latvijas zinātniecēm. Stipendijas goda patronese kopš tās pirmsākumiem ir bijusī Latvijas Valsts prezidente, akadēmiķe Vaira Vīķe - Freiberga. Par stipendiju piešķiršanu lemj žūrijas komisija akadēmiķa Jāņa Stradiņa vadībā.

L΄Oréal Latvijas stipendija „Sievietēm zinātnē” ar UNESCO LNK un LZA atbalstu izveidota starptautiskās L΄ORÉAL–UNESCO sadarbības programmas „For Women in Science” („Sievietēm zinātnē”) ietvaros. 1998. gadā starptautiskais kosmētikas koncerns L΄ORÉAL, kura pētniecības centros kosmētikas līdzekļu izstrādē un zinātniskos pētījumos 30 zinātnes nozarēs strādā vairāk nekā 4000 darbinieku, no kuriem 70 % ir sievietes, un UNESCO apvienoja spēkus zinātnieču atbalstam, lai popularizētu sieviešu sasniegumus zinātnē un mazinātu dzimumu nevienlīdzību karjeras veidošanas iespējās šajā jomā.

Kopš 2014. gada programmas “Sievietēm zinātnē” ietvaros L΄Oréal Latvijas stipendiātes ir viesojušās dažādu pilsētu skolās ar lekciju ciklu “Sieviete zinātnē – profesija, aicinājums un izaicinājumi”. 2015. gadā tika apmeklētas tādas pilsētas kā Daugavpils, Valmiera, Talsi, Jelgava, Alūksne, Pļaviņas, Suntaži, Sigulda, Jēkabpils un arī šogad ir plānots šo lekciju ciklu turpināt, lai iedvesmotu un iedrošinātu skolnieces un skolniekus, kuri vēl tikai domā par savu nākotnes karjeras izvēli. Skolēniem ir iespēja tikties ar zinātniecēm, uzdot sev interesējošo jautājumus un veidot savus priekšstatus par zinātni un tās nozīmi Latvijas attīstībā.

Pērn stipendiju konkursam tika iesniegts rekordliels pieteikumu skaits. Prestižo balvu ieguva trīs jaunas un daudzsološas zinātnieces. Laura Beķere ir Latvijas Organiskās sintēzes institūta Membrānaktīvo savienojumu un beta-diketonu pētniece. Anda Hūna, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Vēža Šūnu bioloģijas laboratorijas zinātniskā asistente un Inženierzinātņu maģistre Irēna Mihailova, Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta G.Liberta Inovatīvās mikroskopijas centra pētniece.

Pieteikumus L΄Oréal Latvijas stipendijai “Sievietēm zinātnē” līdz šā gada 7. marta plkst. 17:00 var iesniegt UNESCO LNK, Pils laukumā 4-20, Rīga. Papildu informācija UNESCO mājas lapā www.unesco.lv un pa tālruni 67325109. Pieteikties tiek aicinātas arī zinātnieces, kas jau piedalījušās šajā stipendiju konkursā iepriekš, taču stipendiju nav saņēmušas.

Informāciju sagatavoja: Aija Miglāne, L'Oréal Baltic Vadības asistente Tel.: 67079615 E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.