Publicēts 22 janvāris 2016

“Ēnu dienas” laikā, 10.februārī, piedāvājam skolēniem izzināt Izglītības un zinātnes ministrijas vadošo amatpersonu un ministrijas speciālistu darba ikdienu, pienākumu veikšanai nepieciešamajām zināšanām un prasmēm. Tāpat skolēni varēs iepazīties ar Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esošajām izglītības, zinātnes un sporta nozarēm un jaunatnes un valodas politikas jomām.

“Ēnu dienā” skolēni aicināti “ēnot” ministrijas valsts sekretāri Līgu Lejiņu, viņas vietniekus – Izglītības departamenta direktori Eviju Papuli, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktori Agritu Kiopu, Sporta departamenta direktoru Edgaru Severu un Nodrošinājuma un finanšu departamenta direktoru Elmāru Martinsonu, kā arī dažādu jomu speciālistus.

Pieteikties Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātajām vakancēm “Ēnu dienai” iespējams vietnē Enudiena.lv: http://bit.ly/1ROUIV7 . Piesakoties vakancei, jauniešiem jānorāda īss pamatojums, kādēļ vēlas “ēnot” konkrēto speciālistu. Saņemot vairākus pieteikumus uz vienu vakanci, ēnojamā persona izvērtēs skolēnu motivāciju un izlems, kurus uzaicināt sekot līdzi darba gaitām 10.februārī. Tādēļ aicinām jauniešus rūpīgi un pārdomāti aizpildīt šo sadaļu pieteikumā.

“Ēnu dienā” būs iespēja ne tikai iepazīties ar ministrijas darbu, bet arī uzzināt interesantus faktus par ministrijas vēsturi, dodoties nelielā ekskursijā pa ministrijas telpām. Šajā dienā būs iespēja arī viesoties ministrijas Informācijas centrā.

“Ēnu diena” ir karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un četru līdz sešu stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. “Ēnu dienas” mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.