Publicēts 10 februāris 2016

Enudiena201610. februārī, kad visā Latvijā norisinās Ēnu diena, Izglītības un zinātnes ministrijā ciemojās astoņas ēnas, iepazīstot gan valsts sekretāres, gan departamentu direktoru un citu speciālistu darba ikdienu. “Šī bija mana pirmā īstā Ēnu diena, un, jāatzīst, ļoti nožēloju, ka iepriekšējos gados neizmantoju iespēju gūt tik lielisku pieredzi!” saka Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas 10. klases skolniece Agate Freiberga. Viņai pievienojas arī pārējās jaunietes, uzsverot, ka Ēnu diena patiesi ir vislabākais veids, kā “pielaikot” savu nākamo profesiju.

Jauniešiem no Madonas Valsts ģimnāzijas, Ulbrokas vidusskolas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Balvu Valsts ģimnāzijas, Rīgas Hanzas vidusskolas, Salaspils 1. vidusskolas un Iecavas vidusskolas šī bija spraiga, dažādiem notikumiem bagāta diena. Sirsnīga un atklāta izvērsās saruna ar izglītības un zinātnes ministri Mārīti Seili. “Mēs pārāk bieži iespaidojamies no presē un TV lasītā un dzirdētā, piemirstot, ka ikviens ierēdnis ir tāds pats cilvēks kā visi citi. Šodien es pilnībā mainīju viedokli par pašu ministriju un tās darbu. Patiesi iedvesmoja ministres teiktais, ka mums ikvienam mērķtiecīgi jācenšas sasniegt izvirzītās idejas, un ļoti svarīgi ir uzņemties atbildību, darīt, nevis tikai runāt un kritizēt citus, skatoties no malas,” saka Agate.

“Ēnu dienā” jaunieši uzzināja interesantus faktus par ministrijas vēsturi, devās ekskursijā pa ministrijas telpām un iepazinās ar ministrijas speciālistu darbu. Sabiedrisko attiecību speciālistu ēnām bija iespēja apmeklēt arī ministrijas paspārnē esošo Latvijas sporta muzeju, kur nupat atklāta izstāde "Pasaules skeletona karaļi - Martins un Tomass Dukuri".

“Diena bija spraiga, pārliecinājos, cik noslogota un aktīva ir ministrijas darbinieku ikdiena. Pēc šodienas varu teikt, ka arī es sevi nākotnē saredzu darbā valsts pārvaldē, jo man patīk būt notikumu centrā, izvirzīt un realizēt jaunas idejas,” pēc Ēnu dienas saka Salaspils 1. vidusskolas 10. klases skolniece Katrīna Zaķe. Viņa, izvēloties Ēnu dienu pavadīt IZM, vēlējās uzzināt, kā valsts līmenī tiek attīstīta sporta nozare, jo pati aktīvi sporto un arī savu nākotni plāno saistīt ar sportu.

Esam patiesi gandarīti un sakām paldies Ēnu dienas dalībniekiem, kuri nopietni domā par savas karjeras veidošanu, lēmumu par nākamās profesijas izvēli neatstājot uz pēdējo brīdi.
“Ēnu diena” ir karjeras izglītības programma, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un iepazīstas ar interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. “Ēnu dienas” mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Fotogalerija no Ēnu dienas pasākumiem šeit.