Publicēts 10 marts 2016

IMG 4101Starptautiskajā izglītības izstādē „Skola 2016” Izglītības un zinātnes ministrija aicināja jauniešus iesaistīties telpu orientēšanās sacensībās „Zini, ko tu mācies”. Ikvienam spēles dalībniekam bija iespēja iepazīties ar savu izvēlēto profesiju un nopietnāk apsvērt savas turpmākās karjeras izvēli.

Spēlē piedalījās 272 skolēni. No visām 46 nosauktajām profesijām 58% izvēlējās ārsta, 23% jurista, bet 10% jūrnieka profesiju. Jauniešu vidū populāra bija arī IT speciālista, friziera, uzņēmēja, skolotāja, grāmatveža, dizainera un kosmetologa profesija. Tāpat jaunieši interesējas par ekonomista, mehāniķa, tulka, arhitekta, vizāžista, ķīmiķa, žurnālista un ēdināšanas speciālista profesiju. Mazāku interesi raisīja pavāra, fizioterapeita un sabiedrisko attiecību speciālista profesijas.

Pagājušajā gadā izstādes „Skola 2015” apmeklētāju vidū populārākā bija jurista, IT jomas speciālista un ārsta profesija.
Lai piedalītos spēlē, dalībniekiem bija jāatrod izstāžu zālē trīs mācību iestādes, kurās iespējams apgūt izvēlēto profesiju. Spēles mērķis bija saprast, kādu profesiju jaunieši vēlas apgūt nākotnē, rosināt viņus iegūt plašāku priekšstatu par izvēlēto profesiju un mācību iestādi, kā arī veicināt vēlmi izglītoties Latvijā.