Publicēts 03 maijs 2016

Japānas vēstniecība izsludinājusi pieteikšanos Japānas valdības (Monbukagakusho) stipendijām 2017. gadam. Iespēja pieteikties Latvijas 12. klašu skolēniem un studentiem.

Tiek piedāvātas šādas stipendijas:

Pētniecība (Research Students)
Pusotru gadu ilgā stipendija piedāvā veikt pētījumu par paša izvēlētu tēmu kādā no Japānas universitātēm, pirmie 6 mēneši paredzēti japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1982. gada 2. aprīļa, jābūt pabeigtai augstākajai izglītībai, kā arī var pieteikties augstskolas pēdējā kursa studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto testi angļu un japāņu valodā. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

Augstākā izglītība (Undergraduate Students)
Piecu gadu stipendija piedāvā iegūt augstāko izglītību augstskolā Japānā, pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1995. gada 2. aprīļa līdz 2000. gada 1. aprīlim, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, kā arī var pieteikties vidusskolas pēdējo klašu skolēni un augstskolu pirmo kursu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, matemātikā un citos priekšmetos, atkarībā no izvēlētās studiju jomas.

Tehniskā izglītība (College of Technology Students)
Četru gadu stipendija piedāvā iegūt tehnisko izglītību koledžā Japānā (piemēram, elektrotehnikas, mehāniskās inženierijas, materiālu inženierijas, jūras inženierijas, arhitektūras un civilās inženierijas jomā), pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1995. gada 2. aprīļa līdz 2000. gada 1. aprīlim. Var pieteikties vidusskolas pēdējo klašu skolēni un augstskolu pirmo kursu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, matemātikā un ķīmijā vai fizikā, atkarībā no izvēlētās studiju jomas.

Profesionālā izglītība Japānā (Specialized Training College Students)
Trīs gadu stipendija piedāvā iegūt profesionālo izglītību koledžā Japānā (piemēram, pavārmākslas, pedagoģijas, uzņēmējdarbības, tūrisma, mākslas, mūzikas jomā), pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1995. gada 2. aprīļa līdz 2000. gada 1. aprīlim, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolēni un augstskolu pirmo kursu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā un matemātikā.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš: 2016. gada 3. jūnijs.


Ja jūs interesē iespēja mācīties Japānā, papildu informācija un pieteikuma anketas pieejamas Japānas vēstniecības mājaslapā un Japānas vēstniecībā Rīgā, Vesetas ielā 7 (pieņemšanas laiks darba dienās: 10:00 – 13:00, 14:00 – 17:30, tālr.: 67812001, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Pārbaudes testi pētniecības stipendijas kandidātiem plānoti 2016. gada 14. jūnijā. Pārbaudes testi augstākās, tehniskās un profesionālās izglītības stipendiju kandidātiem plānoti 2016. gada 15. jūnijā. Atlases 2. kārta – intervija – plānota 2016. gada 28. jūnijā.