Izvēlne

Aptauja

Vai esat ģimenē atkārtojuši ceļu satiksmes noteikumus kopā ar bērniem?
117
60
Tas jāapgūst skolā
27

Kopējais balsu skaits: 204

2016. gada 19. maijā Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju (OECD) rīko augsta līmeņa augstākās izglītības, pētniecības, inovācijas strukturālo reformu forumu “Kā sekmēt pētniecības un augstākās izglītības ieguldījumu izaugsmē un konkurētspējā?”. Forums notiks no plkst. 10:00 Latvijas Attīstības finanšu institūcijas “Altum” konferenču zālē, Doma laukumā 4.

1.daļa

 

2. daļa

Pasākuma atklāšanā klātesošos uzrunās Ministru prezidents Māris Kučinskis un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka. Turpinājumā starptautisko institūciju – Eiropas Komisijas un OECD vadošie eksperti iepazīstinās ar rekomendācijām, kas ietver nākamās nepieciešamās reformas augstākajā izglītībā un pētniecībā Latvijā, īpašu uzmanību pievēršot finansēšanas modelim, akadēmiskā un zinātniskā personāla kvalitātei, sistēmu atbilstībai demogrāfiskajām tendencēm, fiskālajai situācijai un darba tirgus prasībām un stratēģiskajai vadībai un pārvaldībai.

Divās diskusijās ir paredzēta viedokļu apmaiņa par to, kā mobilizēt pētniecības un augstākās izglītības resursus Latvijas ekonomikas izaugsmes potenciāla attīstīšanai.

Forumā piedalīsies augstākās izglītības un zinātniski pētniecisko institūciju vadītāji, nozaru ministriju pārstāvji, uzņēmēji, finanšu un ekonomikas jomas eksperti, profesionālo un nevalstisko institūciju pārstāvji, doktoranti un studenti. Diskusijās piedalīsies: Indriķis Muižnieks, Latvijas Universitātes rektors, Līga Lejiņa, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre, Agrita Kiopa, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāres vietniece, Juris Bundulis, AS “Grindeks” valdes priekšsēdētājs, Toms Baumanis, Rīgas Stradiņa universitātes attīstības prorektors, Arvīds Barševskis, Latvijas rektoru padomes priekšsēdētājs, Jānis Vētra, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs, Ivars Kalviņš, Latvijas Organiskās sintēzes institūta zinātniskās padomes priekšsēdētājs, Andris Šternbergs, Cietvielu fizikas institūta direktors, Pēteris Vilks, Pārresoru koordinācijas centra vadītājs, Līga Meņģelsone, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore, Andrejs Krasņikovs, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents, Ina Druviete, Latvijas Universitātes prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā, Gita Rēvalde, Ventspils Augstskolas rektore, Edmunds Teirumnieks, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors, Ilze Trapenciere, Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības eksperte izglītības un zinātnes jautājumos un citi.

Forumā aicināti piedalīties arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Plašāka informācija par pasākumu: Andra Mangale, Komercdarbības un finanšu pētniecības aģentūra, kabatas tālrunis: 20010211

 

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.