Publicēts 15 septembris 2016

eTwinning 2Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros šī gada 8. oktobrī Rīgā, Spīķeru koncertzālē, rīkos Nacionālo eTwinning konferenci, kurā prezentēs septiņus pagājušā mācību gada veiksmīgākos starptautiskās skolu sadarbības projektus. Aicinām dalībai pieteikties eTwinning skolotājus, kā arī ikvienu izglītības darbinieku, kuru interesē starptautisku projektu organizēšana. Pieteikuma termiņš: 3. oktobra plkst. 09.00, aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē http://bit.ly/anketa_konf2016

Konference šogad plānota atšķirīgi un piepildīta ar jaunu pieredzi. Labāko projektu veicēji varēs izmēģināt savas prezentēšanas prasmes. Pēc prezentācijām, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, skolotāji individuālo darbnīcu vietā piedalīsies divās atvērtā tipa nodarbībās. Tematiski nodarbības veidotas ar mērķi skolotājiem dot jaunas idejas gan skolēnu fiziskai iekustināšanai stundās, gan smadzeņu darbības izpētei.

Pirmā nodarbība, kas notiks pēc projektu prezentācijām, paredzēta par dažādām improvizācijas tehnikām. Pieredzējušais improvizācijas teātra aktieris Jānis Klucis kopā ar palīgu iepazīstinās skolotājus ar dažādām tehnikām un netradicionālām aktivitātēm, kuras var izmantot mācību stundās, lai skolēnus padarītu enerģētiskākus. Nodarbību laikā pedagogi varēs kārtīgi izkustēties un paši izmēģināt tehnikas.

Pēc pirmās nodarbības, “RigaBrain” vadītājs Pēteris Urtāns pieķersies nopietnākai tēmai – smadzeņu darbībai mācību procesā. Nodarbības laikā tiks analizēts, kāds izskatās mācīšanās process no smadzeņu darbības skatupunkta. Skolotāji grupās analizēs savus mācīšanās paradumus. Iegūtās zināšanas palīdzēs labāk izprast skolēnu smadzeņu darbību mācību laikā.

Lai pieteiktos konferencei, līdz šī gada 3. oktobra plkst. 9.00 tiešsaistē jāaizpilda dalības anketa http://bit.ly/anketa_konf2016 Konference ir bezmaksas. Dalībnieku skaits ir ierobežots (ne vairāk kā 150 dalībnieku). Apstiprinājumu dalībai konferencei katrs saņems e-pastā divu darbadienu laikā pēc pieteikuma termiņa beigām.

Jautājumus par semināru var uzdot rakstot uz info[at]etwinning.lv,tematā norādot „eTwinning nacionālā konference”, vai zvanot pa tālruni 67358067.

Konferences programma: http://bit.ly/progr_konf2016

eTwinning ir Eiropas skolu sadarbības tīkls, kura mērķis ir veicināt izglītības iestāžu sadarbību, izmantojot IKT. eTwinning tiek īstenots Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ ietvaros, izmantojot projektu kā metodi mācību un audzināšanas procesā un veicinot skolotāju tālākizglītību IKT un valodu jomā. eTwinning piedāvā drošu bezmaksas sadarbības platformu www.etwinning.net, kurā skolotāji no 36 Eiropas valstīm var īstenot virtuālus sadarbības projektus, piedalīties dažādos klātienes un tiešsaistes profesionālās kompetences pilnveides pasākumos, kā arī atrast sadarbības partnerus un izmantot virtuālo vidi citiem izglītības projektiem. Pašlaik eTwinning.net platformā reģistrējušies gandrīz 400 000 skolotāju. Informācija par citiem eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Suseja
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatore
(eTwinning komunikācijas jautājumos)
Mūkusalas iela 41 (2.stāvs), Rīga, LV-1004, Latvija
Tālr.: +371 67358067
www.etwinning.lv