Publicēts 24 novembris 2016

semin 6Šonedēļ Izglītības un zinātnes ministrijā norisinājās Izraēlas asociācijas darbam ar bērniem un pieaugušajiem ar mācīšanās traucējumiem (NITZAN) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Latvijas Universitāti un Izraēlas vēstniecību Latvijā organizētais seminārs speciālo izglītības iestāžu pedagogiem un atbalsta personālam.

Trīs dienu seminārs notika Latvijas Republikas valdības un Izraēlas Valsts valdības izglītības, zinātnes, kultūras, jaunatnes un sporta sadarbības programmas 2016.-2019. gadam ietvaros. Semināru kopā ar ekspertēm atklāja Izraēlas vēstniece Latvijā Lironne Bar-Sadē.

Vadi savu bērnu uz panākumiem – ar šādu devīzi pedagogi piedalījās seminārā un meistarklasēs par darbu ar bērniem ar mācīšanās traucējumiem. Lektores bija NITZAN (Izraēlas asociācija darbam ar bērniem un pieaugušajiem ar mācīšanās traucējumiem) izpilddirektore, PhD Mali Danino (Maly Danino), NITZAN galvenā psiholoģe, NITZAN Vecāku apmācības programmas direktore Anata Kacenelsona (Anat Katznelson) un NITZAN Resursu attīstības un tālākizglītības programmu direktore Tova Gur-Arje (Tova Gur Arieh). Pēc triju dienu darba pedagogi saņēma sertifikātu par piedalīšanos 18 stundu seminārā.
Izraēlas nevalstiskā organizācija “Nitzan” (latviski - pumpurs) ir asociācija bērniem un pieaugušajiem ar mācīšanās traucējumiem, dibināta Izraēlā 1964.gadā. Tā ir valstī vadošā organizācija šajā jomā, kas arī nodrošina informatīvo un mācību bāzi izglītībai par šo tēmu.