Publicēts 20 janvāris 2017

Trešdien, 25. janvārī, viesnīcā “Radisson Blu Hotel Latvija” notiks starptautiska konference “Baltijas Māceklības alianse inovatīvai profesionālajai izglītībai” (BAfA for Innovative VET), kuras mērķis ir veicināt Baltijas valstu sadarbību profesionālās izglītības un darba vidē balstītu mācību jomā

Konferencē Baltijas valstu delegācijas un starptautiskie sadarbības partneri diskutēs gan par Eiropai būtiskiem profesionālās izglītības attīstības jautājumiem, gan par Baltijas valstu sadarbību kopējā Eiropas kontekstā. Īpaši tiks akcentētas darba vidē balstītas mācības saistībā ar internacionalizāciju, inovācijām un ekselenci profesionālajā izglītībā.

Visi minētie jautājumi ir Eiropas profesionālās izglītības politikas prioritātes atbilstoši 2015.gada 22.jūnijā pieņemtajam Eiropas profesionālās izglītības vidēja termiņa (līdz 2020. gadam) politikas dokumentam – Rīgas secinājumiem (Riga Conclusions).

Konferencē uzstāsies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) pārstāvji, referēs Baltijas asamblejas, Eiropas Komisijas un EK Profesionālās izglītības un attīstības centra (CEDEFOP), Latvijas komercbanku asociācijas, Dānijas profesionālās izglītības centra un citu institūciju pārstāvji. Dažādas institūcijas tiks pārstāvētas arī paneļdiskusijā.

Konferences viesu vidū būs delegācijas no Lietuvas un Igaunijas, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Starptautiskās Darba organizācijas (ILO), Ārvalstu investoru padomes (FICIL), Šveices Ekonomikas, izglītības un zinātnes ministrijas, Šveices vēstniecība Latvijā, Vācijas vēstniecība Latvijā, starptautiskas kompānijas GOPA un citi dalībnieki.

Latviju konferencē pārstāvēs gan izglītības iestādes un darba devēji, gan sociālie partneri, nozaru asociācijas un nozaru ministrijas, gan par izglītības nozari atbildīgās iestādes - Valsts izglītības satura centrs, Valsts izglītības attīstības aģentūra, Izglītības kvalitātes valsts dienests, kā arī Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisija.

Konferenci organizē IZM sadarbībā ar LDDK IZM koordinēta Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekta “Valsts pārvaldes institūciju atbalsts māceklībai: darba vidē balstītu mācību īstenošana Latvijā, Lietuvā un Igaunijā” ietvaros.

Konference ir minētā Erasmus+ projekta noslēdzošais pasākums. Tas ir arī kulminācijas pasākums šī projekta ietvaros īstenotajai profesionālās izglītības popularizēšanas kampaņai “Dari un mācies – viss tikai sācies!”, kas turpinās līdz 2017. gada februārim.

Aptaujas rezultāti (.pdf)

Informāciju sagatavoja:
Inese Lukaševska
Projekta komunikācijas konsultante
Telefons: 29536344
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


Papildu informācija:
Maija Pētermane
LDDK Komunikācijas un korporatīvās sociālās atbildības politikas vadītāja
Telefons: + 371 29272365
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.