Izvēlne

Aptauja

Vai esat ģimenē atkārtojuši ceļu satiksmes noteikumus kopā ar bērniem?
117
60
Tas jāapgūst skolā
27

Kopējais balsu skaits: 204

Jaunatnes olimpiade 2017Šodien, 1. februārī, Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu un Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidentu Aldonu Vrubļevski parakstīja vienošanos par 2017. gada Latvijas Jaunatnes Olimpiādes rīkošanu Cēsīs.

Olimpiāde norisināsies no 7. līdz 9. jūlijam un Cēsis pirmoreiz būs Latvijas Jaunatnes Olimpiādes galvenais organizators. Sporta sacensības notiks arī Smiltenes, Siguldas, Limbažu, Priekuļu, Valmieras, Jūrmalas, Burtnieku, Valkas un Rīgas novadā.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, parakstot vienošanos, norādīja: “Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir nozīmīgākais kompleksais sporta pasākums skolu jaunatnei Latvijā. Tie ir sporta un jauniešu svētki, kas kopā pulcē tūkstošiem Latvijas jauniešu, lai spertu pirmos nopietnos soļus augstiem sasniegumiem lielākās un mazākās sporta arēnās. Jauniešiem šeit ir iespējas pierādīt savu cīņas sparu, neatlaidību un komandas kopības sajūtu, apliecinot sava novada, pilsētas sportisko garu. Nenovērtējams ir Latvijas kuplās sporta skolotāju saimes un treneru darbs, kuri spēj atklāt jaunos talantus un ieguldīt mērķtiecīgu darbu augstiem sporta sasniegumiem un veselīga dzīves veida nostiprināšanai”.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis akcentēja Latvijas Jaunatnes Olimpiādes unikalitāti, jo Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kurā notiek šādas kompleksas sporta sacensības, kurās jauniešiem ir iespēja sevi pierādīt visos olimpiskajos sporta veidos. Nākamajās Olimpiskajās spēlēs tiks pievienotas jaunas disciplīnas – karatē, kāpšana un skeitbords, tādēļ tās papildinās arī Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes sacensību programmu. Līdzās olimpiskajiem sporta veidiem jauniešiem būs iespēja sacensties arī florbolā un orientēšanās sportā.

“Šī būs Vidzemes olimpiāde ar mājvietu Cēsīs, jo tās norisē ir iesaistīti novadi no visa reģiona. Paldies Izglītības un zinātnes ministrijai un Latvijas Olimpiskajai komitejai par atbalstu, jo ar entuziasmu vien olimpiādi sarīkot nebūtu iespējams,” uzsvēra Cēsu novada domes vadītājs Jānis Rozenbergs.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir valsts nozīmes sporta sacensības, kas balstās uz olimpiskajiem pamatprincipiem. Sacensības reizi divos gados rīko LOK un organizē kāda no Latvijas novadu pašvaldībām ar Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu. Olimpiāde ir lielākās jaunatnes sporta sacensības Latvijā, kurās jaunajiem sportistiem būs iespēja sacensties 29 dažādās disciplīnās. Šogad olimpiādē piedalīsies apmēram 3000 sportistu no visas Latvijas.


Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.;
tālr.: 67047893, 26689592

Cēsu novada pašvaldības
Komunikācijas nodaļa
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
tālr. 64121677

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.