Publicēts 09 februāris 2017

Application form VIAAIzglītības un zinātnes ministrija un Francijas institūts Latvijā izsludina pieteikumu konkursu par Francijas - Latvijas augsta līmeņa zinātniski pētniecisko sadarbību Hubert Curien partnerības programmā „OSMOZE”. Programmas mērķis ir augsta līmeņa zinātniski pētnieciska sadarbība starp Latvijas un Francijas zinātniskajām institūcijām, tajā skaitā augstskolām, kā arī valsts un privātajiem uzņēmumiem. Programmas ietvaros finansē mobilitātes pasākumus, lai sekmētu augsta līmeņa zinātniski pētījumu īstenošanu un konkurētspējīgu tehnoloģiju izstrādi.

Konkursam var pieteikt projektus visās fundamentālo un lietišķo pētījumu nozarēs, to skaitā humanitārās un sociālās zinātnēs, izņemot tās zinātniskās grupas, kuras ir saņēmušas finansējumu programmas “Osmoze” ietvaros projektu īstenošanai periodā 2015.-2016. gadam.

Konkursa dalībnieki ir zinātniskās grupas no zinātniskajām institūcijām tajā skaitā augstskolām un to tehnoloģiju institūcijām, kā arī valsts un privātajiem uzņēmumiem.

Projekta īstenošanas termiņš ir 2 gadi atbilstoši Vienošanās 4.2. punktam.
Projektu pieteikumu iesniegšana: līdz 2017. gada 19. maijam.
Konkursa rezultātu paziņošana: 2017. gada novembrī.
Projektu īstenošana: no 2018. gada janvāra.

Sadarbība Hubert Curien partnerības programmā “OSMOZE” notiek saskaņā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas un Francijas Republikas Ārlietu un starptautiskās attīstības ministrijas 2016. gada 9. februāra Administratīvo vienošanos.

Lūdzam ņemt vērā, ka programmas “Osmoze” ietvaros tiks atmaksāti ceļa izdevumi līdz 500 € vienam projekta dalībniekam.
Latvijas dalībnieks projektu pieteikumu iesniedz papīra formātā (caurauklotā veidā) vienā eksemplārā Valsts izglītības attīstības aģentūras lietvedībā (adrese: Vaļņu iela 1, Rīga, 5. stāvs) darba dienās no 9.00 līdz 12.30 un no 13.00 līdz 17.00 vai projekta pieteikumu nosūta pa pastu (adrese: Valsts izglītības attīstības aģentūra, Vaļņu iela 1, Rīga, LV-1050, Latvija), vai arī elektroniski projekta pieteikuma elektronisko versiju PDF datnes formātā ar drošu elektronisko parakstu un apliecinātu laika zīmogu nosūtot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Nosūtot ar pasta starpniecību, par projekta pieteikuma iesniegšanas datumu uzskata vēstules pasta zīmogā norādīto nosūtīšanas datumu (ieskaitot 19. maiju).

Iesniegtos projektu pieteikumus programmā “Osmoze” Latvijā vērtēs Latvijas Zinātnes padomes (LZP) eksperti. Kopīgos projektus, kas iesniegti Latvijas un Francijas pusē, apstiprina abu pušu kopīgi izveidota komisija.

Projekta "Osmoze" Nolikums (.pdf)

Projekta "Osmoze" pieteikuma veidlapa (.pdf)

IZM rīkojums par konkursa rīkošanu (.pdf)

Lūdzam pārliecināties, ka atbilstošs projekts programmā “Osmoze” ir iesniegts arī Francijas pusē.

Kontaktpersona no Latvijas puses:

Lelde Valeine

Valsts izglītības attīstības aģentūras Zinātnes, pētniecības un inovāciju politikas atbalsta departamenta Pētniecības starptautisko programmu nodaļas eksperte

Tālr. 67785465, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Vaļņu iela 1, Rīga, LV-1050

Kontaktpersona no Francijas puses:
Sandra Urtāne

Francijas institūts Latvijā, starpnozaru projektu koordinatore
Tālr. +371 67201855, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Elizabetes iela 59, Rīga, LV-1050