Publicēts 16 maijs 2017

Latvijas doktorantūras studenti un jaunie zinātņu doktori materiālzinātņu jomās līdz 2017.gada 1.jūnijam aicināti pieteikties RACIRI vasaras skolā: “Labāko rentgenstaru un neitronu avotu lielie izaicinājumi un iespējas” (Grand Challenges and Opportunities with the Best X-ray and Neutron Sources), kas no 19. līdz 26. augustam notiks Zviedrijā.

RACIRI vasaras skola ir kopējs Zviedrijas, Vācijas un Krievijas sadarbības ietvars, kurā aplūko tēmas, kas ir saistītas ar noteiktu izaicinājumu pārvarēšanu materiālzinātņu jomās ciešā saistībā ar Baltijas reģionā esošās un plānotās pētniecības infrastruktūras iespējām (sinhrotrona izstarojums, rentgenstari un neitroni). Vasaras skolā katru gadu rotējošā kārtībā izvēlas noteiktu tēmu. Viens no vasaras skolas organizētājiem ir Vācijā, Hamburgā, esošais DESY pētniecības centrs, kura rīcībā ir sinhrotrons ar visspilgtāko izstarojuma avotu pasaulē. Izmantojot liela mēroga paātrinātāju, zinātnieki pēta mikropasaules parādības visā tās daudzveidībā: gan elementārdaļiņu mijiedarbību, gan jauna tipu nanomateriālu struktūras, gan biomolekulāros procesus.

RACIRI vasaras skolas pieteikums līdz 1.jūnijam jānosūta elektroniski uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., pievienojot CV, motivācijas vēstuli un divas rekomendācijas vēstules. Vasaras skolas organizētāji sedz vasaras skolas izmaksas, kā arī izmitināšanu, ēdināšanu un vietējā transporta izmaksas.

Vairāk informācijas par vasaras skolu un sadarbības platformu: RACIRI mājaslapā
Vairāk informācijas par DESY pētniecības centru: DESY mājaslapā