Publicēts 07 jūnijs 2017

Šonedēļ, 8. un 9. jūnijā, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un ministrijas eksperti Cēsīs piedalās 23. Baltijas valstu izglītības un zinātnes ministru un Eiropas Savienības jautājumu un starptautiskās sadarbības koordinācijas sanāksmē.

Tikšanās laikā tiks apspriesta Baltijas valstu trīspusējā sadarbība un sadarbība Eiropas Savienības programmu ietvaros, nosakot sadarbības prioritātes nākamajam gadam. Latvijas, Igaunijas un Lietuvas pārstāvji apmainīsies ar informāciju par gada laikā paveikto un aktuālajiem uzdevumiem nozaru attīstībā nacionālajā līmenī. Tā kā Igaunija 2018.gada otrā pusē būs ES prezidējošā valsts, igauņu kolēģi sanāksmē iepazīstinās ar Igaunijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātēm.

Sanāksmes laikā Baltijas valstu izglītības un zinātnes eksperti strādās četrās darba grupās. Vispārējās izglītības darba grupa koncentrēsies uz jautājumiem par skolotāju atalgojumu un skolu finansēšanas sistēmu, kā arī par vērtībās balstītu skolu pārvaldību. Augstākās izglītības darba grupas dalībnieki diskutēs par Latvijas Republikas valdības, Igaunijas Republikas valdības un Lietuvas Republikas valdības līguma par iegūtās akadēmiskās kvalifikācijas augstākajā izglītībā automātisko atzīšanu projektu un līguma projekta teksta saskaņošanu. Zinātnes un pētniecības darba grupas uzmanības lokā būs jautājumi par sadarbības stiprināšanu starp Baltijas valstīm pētniecībā, esošo aktivitāšu turpmāku attīstību un Baltic Bonus iniciatīvas paplašināšanu, izmantojot kopīgu pētniecības infrastruktūru. Tāpat plānota diskusija par kopējās Baltijas valstu pētniecības sadarbības pilnveidi, pamatojoties uz Norvēģijas EEZ grantiem, kā arī Baltijas valstu kopīgo priekšlikumu apspriešana secinājumiem par ES pētniecības un inovācijas pamatprogrammu vidusposma izvērtējumu, un ieteikumi jauno ES līmeņa programmu izstrādei.
Pirmo reizi Baltijas valstu izglītības un zinātnes ministru koordinācijas sanāksmē tiksies arī visu trīs Baltijas valstu ministriju komunikācijas speciālisti, darba grupā diskutējot par Baltijas vienotās komunikācijas jautājumiem un nākotnes sadarbību starp komunikācijas speciālistiem.

Piektdien Igaunijas, Lietuvas un Latvijas delegācijas apmeklēs izglītības iestādes Cēsīs un Priekuļos, iepazīstoties ar Latvijas paveikto izglītības kvalitātes un konkurētspējas uzlabošanā.

Mediju ievērībai: Ceturtdien, 8.jūnijā, plkst.16.00 žurnālisti aicināti uz preses brīfingu “Aktualitātes un izaicinājumi izglītībā un zinātnē trijās Baltijas valstīs”. Mediju pārstāvjiem būs iespēja tikties ar visu trīs Baltijas valstu ministriem – Latvijas izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, Lietuvas izglītības un zinātnes ministri Jurgitu Petrauskieni un Igaunijas izglītības un pētniecības ministri Maili Repu. Preses brtīfings notiks viesnīcā “Villa Santa”, Gaujas ielā 88, Cēsīs. Lūgums pieteikt dalību, zvanot uz tālruni 25728536.