Publicēts 14 Februāris 2018

IMG 7726Ēnu dienā Izglītības un zinātnes ministrijā viesojās jaunieši no Rīgas 74. vidusskolas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Rīgas Franču liceja, Salaspils 1. vidusskolas, Rīgas Starptautiskās skolas, Ziemeļvalstu ģimnāzijas, Rīgas 64. vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Ulbrokas vidusskolas, Saulkrastu vidusskolas un Saldus vidusskolas.

Skolēni ēnoja izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, izglītības departamenta direktora vietnieci L.Bucenieci, informācijas tehnoloģiju administratorus, jaunatnes jomas, sabiedrisko attiecību speciālistus un augstākās izglītības ekspertu. Ministra ēnām bija iespēja piedalīties Saeimas komisijas sēdē par pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā vidusskolās un izmaiņām bilingvālajā izglītībā “Tā bija lieliska iespēja – ieraudzīt un dzirdēt klātienē, kā norit Saeimas komisijas sēde. Varēju uzzināt daudz jauna par izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska darba pienākumiem un ikdienas darbu gan ministrijā, gan Saeimā. Iespējams, iepazinu tuvāk savu nākotnes profesiju,” saka Salaspils 1. vidusskolas skolniece Aivija Grasa.

Sarunā ar ministru ēnas diskutēja par nākotnes vīziju izglītībā, par mācību procesa organizēšanu, izglītības nozīmi karjeras veidošanā un daudziem citiem jautājumiem, kas satrauc un interesē jauniešus. Savukārt sabiedrisko attiecību speciālistu ēnai – Saldus 2.vidusskolas 11. klases skolniece Amandai Annai Vincevičai bija iespēja redzēt un uzzināt, ko dienas laikā dara citi ēnotāji, intervējot ēnas un veidojot relīzi par Ēnu dienā’ piedzīvoto. Amanda Anna atzīst, ka ēnot sabiedrisko attiecību speciālistus bija interesanti, iegūts daudz jaunu zināšanu. “Bija ļoti interesanti veidot relīzi, ko nekad nebiju darījusi, intervēju ēnas par šodienas iespaidiem. Šī pieredze ir tiešām vērtīga,” atzīst jauniete. Viņa saka lielu paldies par lieliski organizēto Ēnu dienu un iespēju tajā piedalīties.

Visu ministru ēnām bija arī iespēja doties ekskursijā uz Ministru kabinetu.

Skolēni uzsver, ka Ēnu diena ir lieliska pieredze, taču šādi pasākumi būtu jārīko biežāk, lai pavērtos lielākas iespējas iepazīt arī citu profesiju pārstāvjus un to ikdienu. Daži no šodienas ēnotājiem Ēnu dienā piedalās jau ceturto gadu un plāno piedalīties arī nākamgad, bet vairākiem jauniešiem šī bija pirmā pieredze.

Ēnas ir “Ēnu dienas” dalībnieki, kuri piedalās biznesa izglītības biedrības "Junior Achievement Latvija" organizētā karjeras izglītības programmā, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un iepazīstas ar interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.