Publicēts 13 aprīlis 2018

vizualis IZM majas lapai relizeiNo 12. līdz 13. aprīlim Jelgavas tehnikumā norisināsies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2018, lai noteiktu labākos jaunos profesionāļus galdniecības darbos un mēbeļu izgatavošanā. Par medaļām cīnīsies 14 jaunieši no 9 Latvijas profesionālās izglītības iestādēm.

Jaunie meistari savas prasmes pārbaudīs pildot starptautiskiem standartiem līdzvērtīgus uzdevumus, kurus vērtēs nozaru profesionāļi un darba devēji. Mēbeļu izgatavošanā konkursantu uzdevums būs naktsskapīša izgatavošana, savukārt galdniecības darbos – sola izgatavošana no masīvkoksnes. Jauniešiem šī ir lieliska iespēja novērtēt savu prasmju līmeni, jo SkillsLatvia 2018 uzvarētāji iegūs ceļazīmi tālākai iespējai pārstāvēt Latviju starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills.

Galdniecības darbu un mēbeļu izgatavošanas prasmju konkursos jaunie meistari pārstāvēs tādas profesionālās izglītības iestādes kā Rīgas Tehniskā koledža, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, Jelgavas tehnikums, Rīgas Valsts tehnikums, Rēzeknes tehnikums, Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskola un Valmieras tehnikums.

Pārējie 18 meistarības konkursi norisināsies no 25. līdz 26. aprīlim Ķīpsalas izstāžu centrā.

Par SkillsLatvia 2018

SkillsLatvia 2018 ir nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kurš Latvijā norisināsies otro gadu, un to organizē VIAA. Konkurss ar moto “Uzvar darītājs!” cildina jauno profesionāļu prasmes un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību. Konkurss arī rosina jauniešus iepazīties ar profesionālās izglītības iestādēm un tajās piedāvātajām mācību programmām.

Vairāk informācijas par konkursu SkillsLatvia 2018, tā dalībniekiem un pārstāvētajām profesionālajām prasmēm, kā arī pasākuma programma un apmeklētāju laiki pieejami VIAA mājaslapas sadaļā SkillsLatvia 2018, savukārt konkursa aktualitātes - SkillsLatvia lapā Facebook. Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts.