Publicēts 12 jūnijs 2018

1423038264855Valdība konceptuāli atbalstīja Latvijas iesaisti sadarbībā ar Zviedriju Stokholmas kandidēšanas procesā uz 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanu. No Latvijas puses kandidēšanas procesā iesaistīsies Latvijas Olimpiskā komiteja, Siguldas novada pašvaldība un SIA „Bobsleja un kamaniņu trase „Sigulda””.

Izglītības un zinātnes ministrija otrdien, 2018.gada 12.jūnijā, Ministru kabinetu iepazīstināja ar informatīvo ziņojumu par sadarbību ar Stokholmu kandidēšanas procesā.

Iniciatīva pretendēt uz olimpisko spēļu rīkošanu saņemta no Stokholmas 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanas komitejas, jo Zviedrijai nav savas infrastruktūras bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensību rīkošanai, savukārt Latvijā ir gan spēcīgas šo sporta veidu tradīcijas, gan trase, kas ir atbilstoša augsta līmeņa starptautisko sporta sacensību rīkošanai kamaniņu sportā, skeletonā un bobslejā divniekiem.

Lai trasi varētu pielāgot starptautisko sacensību rīkošanai arī bobsleja četriniekiem, līdz 2018.gada 15.septembrim tiks veikta priekšizpēte, aplēšot provizoriskās trases pielāgošanas izmaksas. Ministru kabinets konceptuāli atbalstīja finansējuma pārdali 264 370 eiro apmērā pielāgošanas iespēju priekšizpētes veikšanai un citu ar trases attīstību saistītu izmaksu segšanai. Izglītības un zinātnes ministrija līdz šā gada oktobra beigām sagatavos pasākumu plānu kandidēšanas procesam laika posmā līdz 2019.gada septembrim, norādot arī tā provizoriskās īstenošanas izmaksas.

Olimpiskās spēles tiek uzskatītas par nozīmīgāko sporta notikumu pasaulē, tādēļ pat kandidēšana uz Olimpisko spēļu rīkošanu sniegtu būtisku ieguldījumu Latvijas atpazīstamības un starptautiskā tēla popularizēšanā, kā arī konkurētspējīgas valsts identitātes nostiprināšanā.

Lēmums par 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu norises vietu tiks pieņemts Starptautiskās Olimpiskās komitejas sesijā 2019.gada septembrī.

Atbalstu Latvijas sadarbībai ar Stokholmu kandidēšanas procesā iepriekš paudusi arī Latvijas Nacionālā sporta padome.

Ar šodien valdībā izskatīto informatīvo ziņojumu var iepazīties Ministru kabineta mājaslapā.