Izvēlne

Aptauja

Vai esat ģimenē atkārtojuši ceļu satiksmes noteikumus kopā ar bērniem?
117
60
Tas jāapgūst skolā
27

Kopējais balsu skaits: 204

zintatniekukongresssss2018. gada 18.jūnijā Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, tiek atklāts IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress, kas pulcē zinātniekus un viedokļu līderus no vairāk nekā 20 valstīm. Kongresa dalībnieki risinās sabiedrībai būtiskus jautājumus, kas svarīgi gan zinātniekiem, gan visai sabiedrībai kopumā. Pirmās un trešās dienas pasākumiem tiks nodrošināta tiešraide LMT straumē šeit.

“Zinātne, manuprāt, ir par daudz svarīga, lai to varētu atstāt tikai zinātnieku rokās, kur, protams, tai ir pareizā vieta, jo zinātne attīstās, pateicoties zinātniekiem. Taču sabiedrības uztvere par zinātni ir tikpat svarīga,” uzsver bijusī valsts prezidente Dr. Vaira Vīķe – Freiberga.

Kongresā par zinātnes lomu mūsdienu sabiedrībā diskutēs zinātnieki un starptautisku atzinību guvušie uzņēmēji Uldis Pīlēns, Baiba Rubesa un Uldis Zariņš, Rīgas arhibīskaps – metropolīts Dr. Zbigņevs Stankevičs, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts un daudzi citi, tai skaitā vadošās Latvijas un Eiropas Savienības amatpersonas – Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis, Eiropas komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis, Eiropas Komisijas mobilitātes un transporta ģenerāldirektors Henrihs Hololejs un citi.

Kongresa pirmajā dienā kongresa dalībnieki pievērsīsies sabiedriski aktuālajai drošības tematikai, to izvēršot četrās tematiskajās grupās - informatīvā telpa, tautsaimniecība, tehnoloģijas un cilvēkdrošība. Otrajā dienā zinātnieki un to sadarbības partneri darbu strukturēs sešās nozaru
sekcijās – dabaszinātņu, inženierzinātņu un tehnoloģiju, medicīnas un veselības zinātņu, lauksaimniecības un meža zinātņu, sociālo un humanitāro zinātņu sekcijā.

Trešajā dienā dalībnieki vērsīs skatu nākotnē un noslēdzošajā forumā “Latvijas formula 2050” diskutēs par Latvijas digitālo transformāciju, biznesu nākotnes ekonomikā, kur noteicošā būs dalīšanās ekonomika, izglītības izaicinājumi, kā arī tiks spriests, vai roboti mums nākotnē atņems darbu.
Kongresa ietvaros notiek arī Latvijas vēsturnieku II kongress un III Pasaules latviešu juristu kongress.

Noslēgumā tiks publiskoti kongresa dalībnieku priekšlikumi par zinātnes lomu un devumu nākotnē, iezīmējot tos rīcības virzienus, kuros jādarbojas ne tikai zinātniekiem, bet visai sabiedrībai kopumā.

Paralēli kongresam notiek vairāki publiskie pasākumi, kurus var apmeklēt ikviens interesents, piemēram, 19. jūnijā Latvijas jaunie zinātnieki atraktīvā veidā iepazīstinās sabiedrību ar pētījumiem un zinātniskā darba rezultātiem pasākumā “ResearchSlam”, 18. - 20. jūnijā būs iespēja neformālā vidē klausīties zinātnes stāstus un praktiski iesaistīties kopā ar 2018. gada Latvijas zinātnes kalendāra zinātniekiem un apbalvojuma “Laiks Ziedonim” zinātnes nominācijas laureātiem.

Ar kongresa programmu un ar to saistītajiem pasākumiem var iepazīties kongresa mājaslapā: congress.sciencelatvia.lv.

Pasākumam iespējams sekot arī sociālo mediju kontos Twitter un Facebook - @zinātkongress un attālināti iesaistīties diskusijās, izmantojot tēmturus #ZinātKongress un #ZinātneLatvijai.

Pirmās dienas fotogalerija.


Pasākumu rīko Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitāšu asociāciju, zinātniskajām institūcijām un diasporas organizācijām.

Pasākums tiek realizēts ERAF projekta “Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā”, Nr. 1.1.1.5/17/I/002 ietvaros.

LV ID EU logo ansamblis ERAF RGB

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.