Publicēts 30 augusts 2018

IMG 2555Sagaidot jauno mācību gadu, Izglītības un zinātnes ministrijā tika godinātas 2018. gada Lattelecom Rīgas maratona sportiskākās un aktīvākās skolas. Pateicoties Rīgas domes un Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstam, skriešanas prieku maratonā baudīja 2500 skolēnu no visas Latvijas, sacenšoties "Latvijas Skolu kauss 2018" izcīņā. Atzinības un apbalvojumus saņēma gan labākās skolas no Rīgas un Latvijas, gan skolotāji, kuri uz svētkiem pulcējuši kuplāko un ātrāko skolēnu skaitu.

Tradīcija skolām un skolēniem sacensties savā starpā un piedalīties skriešanas svētkos par pazeminātu dalības maksu tika iedibināta jau 2008. gadā, aicinot Rīgas skolēnus cīnīties par Rīgas Skolu kausu. Kopš 2016. gada ar Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu kausa izcīņā tika aicināti piedalīties skolēni ne tikai no Rīgas, bet arī no visas Latvijas. Plašajā un vienotajā Latvijas Skolu kausā piedalījās 2500 skolēni no visas Latvijas – 1500 skolēni no Rīgas skolām un 1000 skolēni no citām Latvijas pilsētām.

“Šodien, tā ir iespēja vēlreiz visiem atgādināt, ka regulāras fiziskās aktivitātes ne tikai padara interesantāku skolas ikdienu, bet arī norūda, uzlabo sekmes un ieaudzina tādu rakstura iezīmi kā censties būt labākajam. Un to jūs esat pierādījuši, piedaloties savu spēju un rakstura izturības pārbaudē, sasniedzot labus rezultātus Lattelecom Rīgas maratonā. Novēlu, lai Rīgas maratons turpina augt un, iespējams tieši aktīvā un kuplā skolu jaunatnes dalība skriešanas svētkos, ļaus sasniegt pasaules maratonu zelta līgu", sacīja Kārlis Šadurskis, profesors, izglītības un zinātnes ministrs.

LSFP prezidents Einars Fogelis pauda vēlēšanos Latvijas lielākos skriešanas svētkus padarīt pieejamus ikvienam bērnam un pusaudzim visā Latvijā. "Mīlēt sportu iespējams iemācīties tikai caur pozitīvām emocijām un skriešana cauri Rīgas centrālajām ielām plecu pie pleca ar saviem klases biedriem un vēl vairākiem desmitiem tūkstošu skrējēju ir labākā sporta stunda, kādu varu iedomāties. Tādēļ no mūsu puses bija ļoti svarīgi dod šo iespēju ne tikai rīdziniekiem, bet jauniešiem no visas Latvijas,” sacīja Fogelis.

Šogad kā ātrākā skola kopvērtējumā sevi apliecināja Rīgas Centra Humanitārā vidusskola, aiz sevis atstājot Siguldas Valsts ģimnāziju un sporta skolu "Arkādija". Rīgas skolu ieskaitē kā ātrākās sevi parādīja Rīgas Centra Humanitārā vidusskola, Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola un Rīgas Hanzas vidusskola, ieņemot attiecīgi 1., 2. un 3. vietu. Savukārt Latvijas skolu konkurencē, kurā ietilpst visas Latvijas skolas izņemot Rīgu, ātrākās ir Siguldas Valsts ģimnāzija, Mārupes vidusskola un Limbažu Bērnu un jauniešu centrs.

Veicināšanas balvas par skolas komandas kuplāko dalībnieku skaitu un sasniegtajiem sportiskajiem rezultātiem saņēma trīs skolotāji: Linda Grandberga no Rīgas Hanzas vidusskolas, Līga Spuriņa no Rīgas Centra Humanitārās vidusskolas un Inita Purmale no Rīgas 66. speciālās vidusskolas.

"Latvijas Skolu kauss 2018" apbalvošanas ceremonijā Izglītības un zinātnes ministrijā piedalījās kausa izcīņas Top 30 skolu pārstāvji, LR Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un Jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna un Lattelecom Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

"Latvijas Skolu kauss 2018" kopvērtējuma Top 20:

 1. Rīgas Centra Humanitārā vidusskola
 2. Siguldas Valsts ģimnāzija
 3. Sporta skola "Arkādija"
 4. Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola
 5. Rīgas Hanzas vidusskola
 6. Āgenskalna Valsts Ģimnāzija
 7. Mārupes vidusskola
 8. Rīgas 49. vidusskola
 9. Limbažu BJC kapela Eži
 10. Rīgas Futbola skola
 11. Rīgas 21. vidusskola
 12. Rīgas 66. speciālā vidusskola
 13. Aizputes vidusskola
 14. Rīgas pilsētas sākumskola
 15. Ulbrokas vidusskola
 16. Rīgas Juglas vidusskola
 17. JDFS Alberts
 18. Jūrmalas Sporta skola
 19. Aizputes pagasta pamatskola
 20. Ziemeļvalstu ģimnāzija