Izvēlne

Aptauja

Vai esat ģimenē atkārtojuši ceļu satiksmes noteikumus kopā ar bērniem?
117
60
Tas jāapgūst skolā
27

Kopējais balsu skaits: 204

AsatelitsPhoto 3Eiropas Kosmosa aģentūra (EKA) pirmdien, 2018. gada 26. novembrī, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretārei Līgai Lejiņai pasniedza dāvanu Latvijai simtgadē – ar satelītu uzņemtu attēlu, kurā redzama Rīga no 800 kilometru augstuma. Attēls uzņemts ar vienu no satelītiem, kas riņķo ap zemi ES zemes novērošanas programmas Copernicus ietvaros.

“Mums ir gandarījums saņemt šo dāvanu. Tā ir ne tikai apliecinājums, ka mēs esam viena no pilnvērtīgām Eiropas kosmosa politikas dalībvalstīm, bet tā kā maza netverama lieta simbolizē to, kā mūsu valsts ir radusies un attīstījusies,” saņemot dāvanu pauda Līga Lejiņa. Tas arī apliecina, ka dati un darbs politikas jomā ir pieejami ikvienam Eiropas Savienības iedzīvotājam. “Tālāk jau mūsu pašu darbs ir izmantot šīs iespējas datu apstrādē un tālākā pielietošanā, ” piebilda valsts sekretāre. Lai gan šādus attēlus varot uzņemt arī citām pasaules pilsētām, EKA pārstāvji norādīja, ka Rīgas attēls ir unikāls.

Latvijas un EKA 2015.gada 30.janvārī parakstīja EKA Eiropas Sadarbības valsts plāna (ESVP) hartu. Latvijas valdība apņēmās ciešā sadarbībā ar EKA nākamo piecu gadu laikā īstenot Latvijai un EKA nozīmīgus un inovatīvus projektus saskaņā ar EKA programmatiskajām nostādnēm kosmosa tehnoloģijās.

Esošais Latvijas ieguldījums EKA 5,6 miljoni eiro, no kuriem pagaidām aptuveni 3,2 miljoni eiro valstī ir atgriezti projektu veidā, kas ir rezultējies 27 projektos. Līdz šim ir organizēti četri projektu konkursi un ceturtais konkurss būs atvērts līdz pat šā gada 3.decembrim.

Sekmīgākie projektu ieguvēji ir Vides risinājumu institūts (5 projekti), AS „RD Alfa Mikroelektronikas departaments” (3 projekti), Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts (3 projekti), SIA “Eventech” (2 projekti), SIA „Baltic Scientific Instruments (2 projekti).

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.