Publicēts 29 Novembris 2018

3V1A9152Pēc Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas katrs izglītības un zinātnes ministrs ir atstājis būtisku nospiedumu izglītības, zinātnes, sporta, valodas un jaunatnes jomu attīstībā, izdarot sarežģītas izvēles un virzot atbildīgus lēmumus, kas nereti panākti cīņu un politisko kompromisu rezultātā. Sagaidot Latvijas 100. dzimšanas dienu, Izglītības un zinātnes ministrija ir izveidojusi izstādi “Izglītības un zinātnes ministru fotostāsti Latvijas simtgadei”, kas atspoguļo izglītības un zinātnes ministru ieguldījumu iepriekšminēto jomu attīstībā laika nogrieznī pēc Latvijas neatkarības atgūšanas – sākot no 1990.gada līdz mūsdienām.

Izstādē ir aplūkojami 15 izglītības un zinātnes ministru – Andra Piebalga, Jāņa Vaivada, Jāņa Gaigala, Māra Grīnblata, Jura Celmiņa, Kārļa Greiškalna, Jura Radzeviča, Inas Druvietes, Baibas Rivžas, Tatjanas Koķes, Rolanda Broka, Roberta Ķīļa, Vjačeslava Dombrovska, Mārītes Seiles un Kārļa Šadurska – fotogrāfijas, kas iemieso noteiktas ministru atmiņas, darbības laiku raksturojošu vidi un priekšmetus. Fotogrāfijas ir papildinātas ar aprakstiem, kuros akcentēti ministru darbības laikā aktualizēti jautājumi un pieņemtie lēmumi, kā arī atspoguļoti bijušo ministru šodienas iespaidi par ministru amatā pavadīto laiku.

Izstāde Izglītības un zinātnes ministrijā būs apskatāma līdz šā gada 30.novembrim. Pēc tam izstāde ceļos uz tām Latvijas skolām, kuras ir izteikušas vēlmi savus skolēnus iepazīstināt ar šo Latvijas vēstures šķautni un tās personībām. Decembra pirmajā pusē izstāde būs apskatāma Murjāņu sporta ģimnāzijā.

Izstādes autori ir Valdis Ošiņš, Agnese Zarāne un Lāsma Šķestere.

f64 izm liela gilde 20181116 12

 

f64 izm liela gilde 20181116 17

f64 izm liela gilde 20181116 18

 

f64 izm liela gilde 20181116 68