Publicēts 25 februāris 2019

IMG 53562019. gada 19. un 20. februārī Rīgā pulcējās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas treneri, lai dalītos pieredzē par darba vidē balstītu (DVB) mācību vadītāju sagatavošanu Erasmus+ projektā ”Jaunu pieeju izmēģināšana prakšu vadītājiem skolās un uzņēmumos darba vidē balstītās mācībās (TTT4WBL)”.

Projekta mērķis ir attīstīt inovatīvu pieeju, kad mācībās satiekas uzņēmumu pārstāvji un profesionālās izglītības iestāžu pedagogi, lai kopīgi izzinātu dažādus DVB mācību organizēšanas un pedagoģijas aspektus. Kopumā trijās Baltijas valstīs projekta organizētās mācības apmeklējuši 800 darba vidē balstītu mācību vadītāji no uzņēmumiem un prakšu vadītāji no profesionālās izglītības iestādēm.

Semināra dalībnieki izvērtēja projekta ietvaros izstrādātās mācību programmas un dalījās pieredzē par mācību norisi. Tāpat pārrunāja iespēju veidot kopīgu Baltijas kompetenču profilu DVB mācību vadītājiem uzņēmumos, lai sekmētu pedagogu sagatavošanu un uzlabotu profesionālās izglītības kvalitāti.

Latviju seminārā pārstāvēja mācību treneri Vita Žunda, Diāna Krastiņa (SIA Baltic Bright), Jevgēņijs Kružkovs no Daugavpils tehnikuma un projekta dalībnieki no Izglītības un zinātnes ministrijas un Valsts izglītības satura centra.

Seminārā piedalījās arī Somijas pētnieces no Jiveskilas Lietišķo zinātņu universitātes – Lēna Kaikonena (Leena Kaikkonen), Arja Pakala (Arja Pakkala) un Irmela Maunonena-Eskelainena (Irmeli Maunonen-Eskelinen), kuras analizēs šī pilotprojekta rezultātus. Somijas pētnieki pastāstīja par līdz šim apkopotajiem datiem, kas iegūti no kursa dalībnieku – profesionālo skolu un uzņēmumu DVB mācību vadītāju – aptaujām. Pētījumā tika aptaujāti arī audzēkņi, kas guvuši DVB pieredzi, uzņēmumu un skolu administrācijas pārstāvji.

Plašāka informācija par Eiropas Savienības Erasmus+ KA3 aktivitātes projektu ”Jaunu pieeju izmēģināšana prakšu vadītājiem skolās un uzņēmumos darba vidē balstītās mācībās (TTT4WBL)” pieejama tīmekļvietnē.