Publicēts 27 februāris 2019

WhatsApp Image 2019 02 27 at 11.25.10 1Turpinot vizītes reģionos, lai iepazītos ar pašvaldību plāniem skolu tīkla sakārtošanā, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska trešdien, 2019. gada 27. februārī, viesojās Jelgavā.

Ministre atzinīgi vērtē Jelgavas pilsētas paveikto saistībā ar ilgtermiņa izglītības stratēģijas izstrādi. „Jelgava kalpo kā paraugs, jo pašvaldības vadība atbildīgi plāno un veic reformas skolu tīkla sakārtošanā. Īpaši mani uzrunāja pilsētā paveiktais pirmsskolas izglītībā, sekmējot kvalitatīvas izglītības iespējas. Iedzīvinātas Eiropas līmeņa programmas, kas veicina bērnos radošumu un kritisko domāšanu, kā arī rosina uzdot jautājumus,” sacīja ministre pēc tikšanās ar Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu.

Daudzām pašvaldībām patlaban aktuāls jautājums ir skolu tīkla sakārtošana, kas ir viens no priekšnoteikumiem pedagogu darba samaksas paaugstināšanai. Izglītības un zinātnes ministrijas ir aicinājusi pašvaldības iesniegt redzējumu par to izglītības stratēģiju un izglītības iestāžu tīkla attīstību turpmāko trīs gadu periodā. Izglītības iestāžu tīkla sakārtošana nozīmē pārdomātus pašvaldību lēmumus resursu koncentrācijai un izglītības pakalpojumu pieejamības pārstrukturizācijai, respektējot katra novada un plānošanas reģiona īpatnības un attīstības modeļus, taču vienlaikus sekmējot arī kvalitatīvas izglītības pieejamību ikvienam skolēnam.

Jelgavas pašvaldība no nākamā mācību gada plāno vairākas izmaiņas skolu tīklā, tai skaitā reorganizēt Jelgavas 2. pamatskolu. Ministre šodien tikās arī ar šīs izglītības iestādes kolektīvu un skolēnu vecākiem, lai uzklausītu viņu viedokli par plānotajām izmaiņām. „Ir saprotama emocionālā spriedze, kas veidojas saistībā ar Jelgavas 2. pamatskolas reorganizāciju. Skolas direktore ir īstena savas mācību iestādes patriote. Neatkarīgi no tā, kāds būs Jelgavas domes lēmums, ticu, ka Jelgavas pašvaldība novērtēs viņas profesionalitāti un potenciālu,” uzskata ministre. Vizītes laikā tika uzklausīti arī Jelgavas izglītības pārvaldes argumenti par skolas reorganizācijas procesu.