Publicēts 26 aprīlis 2019

AddIZMVai Tu zini, kā strādā Tava valsts, cik nozīmīgs ir katras ministrijas darbs? Vai esi aizdomājies, cik svarīgi sabiedrībai kopumā un katram no mums būt aktīvam, iesaistīties, izteikt viedokli, zināt savus pienākumus un tiesības? Vai ir ienācis prātā, ka jau mācoties skolā Tev paveras lielas iespējas būt aktīvam, paplašināt savu redzesloku, domājot par nākotnes karjeru un pilsonisko līdzdalību?

Šogad aprit 15 gadi, kopš Latvija ir Eiropas Savienībā, kas atvēra durvis mūsu valsts jauniešiem doties pieredzes apmaiņā uz citām valstīm. Jaunieši ne tikai var doties studēt un darboties prakses vietās, bet arī gūt neformālu pieredzi brīvprātīgajā darbā.

8.maijā vidusskolu 11. un 12.klašu skolēni un ikviens interesents vecumā no 18 līdz 29 gadiem aicināts nākt ciemos uz Izglītības un zinātnes ministriju, kur būs iespēja uzzināt gan par Eiropas brīvprātīgā darba iespējām, gan līdzdalību lēmumu pieņemšanā skolas pašpārvaldē. Varēsi uzklausīt pieredzes stāstus par gūtajām zināšanām un pieņemtajiem izaicinājumiem, kas vēlāk tik lieti noder karjeras veidošanā, tai skaitā strādājot valsts pārvaldē.

Atvērto durvju dienās – 8., 9. un 10.maijā skolēni aicināti ielūkoties arī zinātnieka darba aizkulisēs, iepazīstoties ar Latvijas zinātnes sasniegumiem un iespējām. Jūs gaidīs ciemos Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, Latvijas Organiskās sintēzes institūts, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs, RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīsttības centrs, RTU Laboratoriju māja, RTU Dizaina fabrika, RTU Enerģētikas fakultāte, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”, Agroresursu un ekonomikas institūts “Priekuļu pētniecības centrs”, Agroresursu un ekonomikas institūts “Stendes pētniecības centrs”.

Pieteikties Atvērto durvju dienām var līdz 3.maijam, plašāka informācija par katru pasākumu pieejama tīmekļa vietnē un šeit.

Uz tikšanos 8., 9. un 10.maijā!