Publicēts 09 maijs 2019

IMG 6471Izglītības un zinātnes ministrijā Atvērto durvju dienā viesojās vidusskolēni no Riebiņu vidusskolas, lai izzinātu, kā strādā valsts pārvalde un cik nozīmīgs ir ministrijas darbs.

Šogad aprit 15 gadi, kopš Latvija ir Eiropas Savienībā, kas atvēra durvis mūsu valsts jauniešiem doties pieredzes apmaiņā uz citām valstīm. Jaunieši var doties ne tikai studēt un darboties prakses vietās, bet arī gūt neformālu pieredzi brīvprātīgajā darbā. Skolēniem bija iespēja uzzināt par Eiropas brīvprātīgā darba iespējām un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras aktivitātēm.

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta eksperte Alma Brinkmane un projekta koordinatore Anna Īviņa dalījās pieredzē brīvprātīgajā darbā, gan aktīvi darbojoties Latvijā, gan arī dodoties uz citām valstīm. Jauniešiem bija iespēja uzzināt par viņu gūtajām zināšanām, prasmēm un pieņemtajiem izaicinājumiem, kas vēlāk tik lieti noder karjeras veidošanā, tai skaitā strādājot valsts pārvaldē. Almai sirdij tuvs ir sports un brīvprātīgais darbs ļāvis piepildīt kādu skaistu sapni. “2016. gada augustā kā brīvprātīgā strādāju trīsdesmit pirmajās vasaras olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro, Brazīlijā. Sapratu, ka citādāk uz olimpiādi nevarētu nokļūt un ļoti novērtēju šo fantastisko iespēju. Brīvprātīgais darbs palīdz sasniegt mūsu mērķus, kā arī ļauj izmēģināt dažādas profesijas, lai saprastu, ko dzīvē vēlies darīt,” saka Alma. Savukārt Anna par kvēlu brīvprātīgo kļuva pavisam nejauši - piedaloties kādā no skolas pašpārvaldes sēdēm. Tālāk jau šī darbošanās pavēra arvien jaunas iespējas piedalīties projektos ārzemēs, doties uz brīvprātīgo darbu Spānijā un studēt Skotijā, attīstot sevi, paplašinot kontaktu loku, kā arī topot pamanītai un novērtētai ar savu darbu. Šobrīd Anna, kas savas sabiedriskās aktivitātes sāka skolas pašpārvaldē, strādā Izglītības un zinātnes ministrijā un atbild par jaunatnes politikas veidošanu valsts līmenī.

Atvērto durvju dienas laikā apmeklētāji iepazinās ar ministrijas vēsturi, aplūkoja vēsturisko 20. gadsimta 30. gadu interjeru ministres kabinetā, kā arī nelaida garām iespēju iejusties ministra tēlā, apsēžoties pie ministres darba galda.