Publicēts 19 Jūnijs 2019

is2Šodien, 2019. gada 19. jūnijā, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska viesojās Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), lai kopīgi ar universitātes vadību un studējošo pašpārvaldes pārstāvjiem pārrunātu svarīgākos RSU attīstības jautājumus.

Tikšanās laikā RSU rektors Aigars Pētersons uzsvēra budžeta vietu nepieciešamību sociālo zinātņu studiju programmās, kā arī apliecināja gatavību turpināt iekšlietu sistēmas darbinieku sagatavošanu. Rīgas Stradiņa universitāte nupat ir saņēmusi Akadēmiskā informācijas centra lēmumu par studiju virziena “Iekšējā drošība un civilā aizsardzība” un attiecīgi profesionālās bakalaura studiju programmas “Policijas darbs” akreditāciju uz sešiem gadiem – līdz 2025. gada 23. aprīlim. Tas ir iespējami garākais akreditācijas periods, kādu var piešķirt, turklāt tas piešķirts pilnīgi jaunam RSU studiju virzienam.

Sarunu laikā pārrunātas arī iespējas nodrošināt stipendijas doktorantūras studentiem, veicināt augstākās izglītības tālāku internacionalizāciju, kā arī apspriests jautājums par gaidāmā augstskolu pārvaldības modeļa maiņu. RSU vadība un ministre I. Šuplinska vienojās kopīgi stiprināt augstākās izglītības un zinātnes pienesumu tautsaimniecībai.

Rīgas Stradiņa universitātē ministre iepazinās arī ar simulācijās balstītas izglītības lomu modernā studiju procesā, kas ir neatņemama mūsdienu medicīnas sastāvdaļa.