Publicēts 25 jūnijs 2019

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) par 2026.gada ziemas olimpisko spēļu norises vietu izraudzījusies Milānu un Kortīnu d’Ampeco, Itāliju.

“Mūsu valsts pirmo reizi vēsturē bija spērusi drosmīgu soli, lai olimpiskajās spēlēs piedalītos ne tikai kā dalībnieki, bet arī organizatori. Latvija bija gatava augstā līmenī sarīkot 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensības Bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”, ja par olimpisko spēļu norises vietu tiktu izraudzīta Stokholma–Ore (Zviedrija). Šoreiz veiksme vairāk bija Itālijas pusē. Neskatoties uz šo rezultātu, sporta pasaule atkal sadzirdēja Latvijas vārdu kā nopietni vērā ņemamu konkurentu,” uzsver izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

SOK 134. sesijas laikā Šveices pilsētā Lozannā 24. jūnija pievakarē norisinājās balsojums par 2026. gada ziemas olimpisko spēļu norises vietu. SOK locekļiem bija jāizvēlas no divām kandidējošajām pilsētām: Stokholmu un Ori vai Milānu un Kortīnu d’Ampeco.

Iniciatīvu pretendēt uz olimpisko spēļu rīkošanu izteica Stokholmas 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanas komiteja, jo Zviedrijai nav savas infrastruktūras bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta sacensību rīkošanai, savukārt Latvijā ir gan spēcīgas šo sporta veidu tradīcijas, gan trase, kas ir atbilstoša augsta līmeņa starptautisko sporta sacensību rīkošanai kamaniņu sportā, skeletonā un bobslejā divniekiem. Atbalstu Latvijas sadarbībai ar Zviedriju Stokholmas kandidēšanas procesā uz 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu rīkošanu bija paudusi gan valdība, gan Latvijas Nacionālā sporta padome. No Latvijas puses kandidēšanas procesā aktīvi piedalījās Latvijas Olimpiskā komiteja, Siguldas novada pašvaldība un SIA „Bobsleja un kamaniņu trase „Sigulda””.