Publicēts 01 jūlijs 2019

No 27. jūnija līdz 1. jūlijam Rīgā norisinās 2019. gada Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm apakšgrupas turnīrs. Latvijas basketbolistes Rīgā cīnās par ceļazīmi uz Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu, un šodien, 1. jūlijā, Latvijas sieviešu basketbola izlase čempionāta astotdaļfinālā tiekas ar Zviedrijas valstsvienību.

Turēsim īkšķus par mūsu sportistēm gan klātienē - spēle "Arēnā Rīga" šodien sāksies plkst.18.30, gan arī neklātienē - tiešraidē spēli pārraidīs televīzijas kanāls TV6. Spēles uzvarētāja komanda tālāk posīsies uz Belgradu, kur ceturtdien ceturtdaļfinālā tiksies ar mājinieci Serbiju. Šī mača uzvarētājs iekļūs pusfinālā un vienlaikus arī izcīnīs tiesības startēt 2020.gada Vasaras Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

Savukārt šodien plkst.21 sāksies sacensības astotdaļfinālā starp Lielbritānijas un Melnkalnes komandu, un uzvarētāja ceturtdaļfināla tiksies ar Ungāriju.
Turnīra pirmajā mačā Latvija ceturtdien, 27.jūnijā, ar 60:74 zaudēja Lielbritānijai, piektdien, 28. jūnijā, ar 82:74 pārspēja Ukrainu, bet vakar, 30. jūnijā, ar 56:59 piekāpās Spānijai. Latvijas komanda A apakšgrupā ieņēma trešo vietu, tāpēc mūsu sportistes ceturtdaļfinālā tiksies ar B apakšgrupas otru spēcīgāko komandu - Zviedriju.

Eiropas 37.meistarsacīkstes sieviešu komandām notiks līdz 7.jūlijam. Rīgā notiek divi no četriem grupu turnīriem, kā arī norisinās divas no četrām astotdaļfināla spēlēm. Divi grupu turnīri risinājās Serbijas pilsētās Nišā un Zreņaninā, savukārt ceturtdaļfināli, pusfināli un medaļu cīņas risināsies Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

Latvijas sieviešu valstsvienība Eiropas finālturnīrā startē devīto reizi. Komandas lielākais sasniegums bija ceturtā vieta 2007.gadā, savukārt 2005. un 2017. gadā izcīnīta sestā pozīcija.

Atbalstot mūsu sportistu dalību augsta līmeņa sacensībās un novērtējot to, ka starptautisku sporta sacensību norise Latvijā veicina gan valsts atpazīstamību, gan pozitīvi ietekmē ekonomisko attīstību, Izglītības un zinātnes ministrija ir nodrošinājusi Eiropas čempionāta basketbolā sievietēm apakšgrupas čempionāta saskaņošanas procesā plānoto valsts atbalstu 600 000 eiro apmērā.