Publicēts 23 jūlijs 2019

No 2019. gada 21. jūlija līdz 27. jūlijam Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku 15. reizi norisinās Eiropas Jaunatnes olimpiāde, kurā Latviju pārstāv 34 jaunie sportisti. Šogad sacensībās piedalās jaunieši no 50 valstīm vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Pirmajā sacensību dienā Latvija jau tika godalgota ar bronzas medaļu, jo grieķu-romiešu cīņā 3. vietu ieguva cīkstonis Kaspars Bondarenko. Jaunietis startēja svara kategorijā līdz 45 kilogramiem un ceturtdaļfinālā guva pārsvaru pār poļu cīkstoni Mateušu Ropjaku, liecina olimpiādes oficiālie rezultāti. Latvijas jaunie sportisti piedalās kopumā 7 individuālajos sporta veidos – vingrošanā, vieglatlētikā, riteņbraukšanā, džudo, peldēšanā, tenisā un cīņā. Šogad Latvija netiek pārstāvēta sporta spēļu veidos.

“Mēs lepojamies ar tik spēcīgu sacensību sākumu Latvijai, Bondarenko iegūstot medaļu. Tas liecina par jauniešu sportisko meistarību, kas ietver disciplinētību, treniņus un sagatavošanās procesu, kas nebūtu iedomājams bez treneru un vecāku atbalsta. Latvijas jaunieši ir labi sagatavoti šāda augsta līmeņa sacensībām,” par olimpiādes norisi un rezultātiem saka Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Izglītības un zinātnes ministrija kā vadošā par sporta nozari atbildīgā valsts pārvaldes iestāde katru gadu atvēl valsts finansējumu dažādām Latvijas sporta federācijām un sporta pasākumiem, tostarp Latvijas Olimpiskajai komitejai, kas organizē Latvijas jauniešu dalību šajā olimpiādē. Piešķirtais finansējums ir 72 815 eiro.

Eiropas Jaunatnes olimpiāde notiek reizi divos gados, atklāšanas ceremonija notika 21.jūlijā, kurā Latvijas karogu nesa džudo cīkstone Una Dolgiļeviča. Olimpiādē ir ietvertas 10 sporta disciplīnas, kurās Eiropas valstu vieglatlēti sacenšas savā starpā, lai gūtu kādu no medaļām.

Prestižo Eiropas Jaunatnes olimpiādi rīko, balstoties uz Olimpisko spēļu labākajām tradīcijām un dalībnieki gatavojas un sacenšas savā starpā, izjūtot tādu sacensību garu, kāds tas ir Olimpiādē. Visas disciplīnas un to organizēšana ir balstīta Olimpiskās kustības principos.

Rezultāti un cita noderīga informācija atrodama olimpiādes tīmekļvietnē.

Foto: Latvijas Olimpiskās komiteja