Publicēts 18 Jūlijs 2019

2019. gada 17. jūlijā tika parakstīts Latvijas Republikas valdības un Vjetnamas Sociālistiskās Republikas valdības līgums par sadarbību izglītības jomā. Līgums sekmēs pieredzes apmaiņu izglītības jomā, tiešu sadarbību starp izglītības un zinātniskajām institūcijām, kā arī veicinās informācijas apmaiņu un konsultācijas par abās valstīs iegūtu izglītības dokumentu, profesionālo kvalifikāciju un akadēmisko grādu savstarpēju atzīšanu. Latvija ir ieinteresēta uzsākt sarunas arī par vienošanos augstākās izglītības grādu un kvalifikāciju savstarpējā atzīšanā.

Līdzšinējā sadarbība ar Vjetnamu galvenokārt notikusi ASEM (Āzijas un Eiropas sanāksmes) Izglītības procesa, UNESCO (Apvienoto Nāciju Organizācijas Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas) un ES programmu un projektu formātos. Jaunais līgums ļaus stiprināt divpusējo sadarbību izglītības jomā, tostarp sekmēt Latvijas augstākās izglītības eksportu un starptautisko konkurētspēju.

Oficiālās vizītes laikā Vjetnamas Sociālistiskajā Republikā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Vjetnamas izglītības un apmācību ministru Suonņu Funu (Phung Xuan Nha), akcentējot Latvijas ieinteresētību veidot aktīvāku sadarbību ar Vjetnamu izglītības jomā, īpaši augstākajā izglītībā. Latvijas augstskolas ir ieinteresētas piesaistīt studentus no Vjetnamas, kā arī īstenot kopīgus projektus izglītības un zinātnes jomā. Tikšanās piedalījās arī Rīgas Tehniskās universitātes prorektors Igors Tipāns, kā arī pārstāvji no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un uzņēmumiem AS “Wasserkabel”, AS “Grindeks” un SIA “HORTUS Digital”.

Info/foto: Ārlietu ministrija