Publicēts 08 oktobris 2019

Latvijas Erasmus+ projektu īstenotāji pirmo reizi piedalīsies Eiropas mēroga iniciatīvā “Erasmus dienas”, organizējot pasākumus, kuros vēstīs par Erasmus+ rezultātiem un starptautiskās mobilitātes ieguvumiem, vienlaikus izceļot Eiropas vērtības. “Erasmus dienas” notiks no 10. līdz 12. oktobrim, un pasākumu kartē jau reģistrēti vairāk nekā 35 pasākumi visā Latvijā.

Vairāki pasākumi notiks Rīgā, piemēram, Rīgas Stradiņa universitāte 10. oktobrī organizēs Erasmus+ kulinārijas piedzīvojumu un prezentēs Erasmus+ absolventu recepšu grāmatu, bet Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā (RTRIT) 11. oktobrī notiks pieredzes stāstu pasākums, kurā savos iespaidos dalīsies gan audzēkņi, kuri devušies praksē uz ārvalstīm, gan jaunieši, kuri par savu Erasmus+ mobilitātes galamērķi izvēlējušies Latviju.

Pasākumus organizēs arī Erasmus+ projektu īstenotāji Kurzemē – Liepājā, Grobiņā, Ventspilī, Kuldīgā, Talsos un Brocēnos. Liepājas Universitātē 10. oktobrī atklās izstādi “Iedvesmas pietura”, kas veidota no Erasmus+ studijās un praksē bijušo studentu fotogrāfijām un veiksmes stāstiem, lai iedvesmotu citus izmantot programmas iespējas. Iniciatīvā “Erasmus dienas” aktīvi iesaistījušās arī izglītības iestādes Latgalē – Rēzeknē, Daugavpilī, Dagdā un Ludzā. Piemēram, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā 10. oktobrī notiks zibakcija “Ieklausies Erasmus+ mūzikā bez robežām”. Muzikāls pasākums gaidāms arī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā, kur 10. oktobrī audzēkņi Erasmus+ projekta ietvaros sniegs koncertu kopā ar jaunajiem mūziķiem no Somijas un Portugāles. Pasākumi notiks arī Vidzemē – Siguldā, Smiltenē, Gulbenē, Dikļos, Kocēnos, Koknesē un Pālē.
“Erasmus dienas” ir Francijas nacionālās Erasmus+ aģentūras iniciatīva, kuru atbalsta Eiropas Komisija. Pasākumus aicināti rīkot projektu īstenotāji, kuri pārstāv dažādus izglītības līmeņus – no pirmsskolas izglītības iestādēm līdz pat augstskolām. Karte, kurā redzami visi iniciatīvā “Erasmus dienas” notiekošie pasākumi Eiropā un informācija par tiem, ir pieejama šeit.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par Eiropas Savienības Erasmus+ programmas īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina Erasmus+ programmas ieviešanu. Vairāk par „Erasmus dienām” Latvijā.