Publicēts 16 oktobris 2020

No 2020. gada 15. līdz 17. oktobrim Latvijas Erasmus+ projektu īstenotāji ir iesaistījušies Eiropas mēroga iniciatīvā “Erasmus dienas”, organizējot pasākumus, kuros dalās ārvalstīs gūtajā pieredzē un stāsta par starptautiskajos projektos paveikto. Šobrīd pasākumu kartē reģistrēti vairāk nekā 70 pasākumi dažādās Latvijas pilsētās un novados. Šoreiz epidemioloģiskās situācijas dēļ daudzi pasākumi notiek tiešsaistē.

Rīgā pasākumus organizē, piemēram, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, kas prezentē projekta “UPgrade” video. Projektā plānots izveidot jaunas vērtēšanas metodikas un rīkus grupu darbam pamatskolās. Rīgas Tirdzniecības profesionālā vidusskola savā mājaslapā rīko fotoizstādi, kurā aktualizē tādas sabiedrībai aktuālas tēmas kā veselība un ekoloģija. Rīgas Angļu ģimnāzijas skolēni ģeogrāfijas stundās gatavo prezentācijas un piedalās konkursos par Eiropas Savienību un skolas Erasmus+ projektu partnervalstīm. Savukārt Rīgas Purvciema vidusskolā skolēni veic pētījumu par makroekonomiku dažādās Eiropas valstīs.

Kurzemē pasākumus organizē Liepājas Universitāte, kur 15. oktobrī atklāja foto izstādi “Ieelpo Filipīnas”, un Saldus pamatskola, kurā skolēni, izmanojot prezentācijas, dziesmas un citas aktivitātes, iepazīst projektu sadarbības valstu kultūru, ģeogrāfiju, vēsturi, tradīcijas, nacionālos ēdienus un raksturīgos sporta veidus.

Pasākumi norisinās arī Vidzemē, piemēram, Madonas Valsts ģimnāzija 15. oktobrī organizēja orientēšanās spēli ar CrossFit elementiem Madonas pilsētas sporta centrā, kuras noslēgumā komandas izveidoja “Erasmus dienu” logo no iegūtajiem puzles gabaliņiem. Latvijas Universitātes P. Stradiņa Medicīnas koledža Jūrmalā savā Facebook lapā publicēja Erasmus+ dalībnieku video stāstu.

Cēsīs Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums 15. oktobrī visas dienas garumā rīkoja dažādas aktivitātes – dalīšanos pieredzes stāstos, foto sienu, tiešsaistes konkursus un izaicinājumus. Divus pasākumus organizēja Gulbenes novada vidusskola – 15. oktobrī notika projektu parāde “Svētki Erasmus ielā”, un visu trīs dienu garumā notiek interaktīva Kahoot spēle par skolas starptautiskajiem projektiem Erasmus+ programmā.

Pasākumus organizē arī izglītības iestādes Latgalē, piemēram, Daugavpils Universitātē 15. oktobrī notika Erasmus+ pieredzes stāstu pasākums. Savukārt Daugavpils 13. vidusskola savā mājaslapā un Facebook lapā publicēja video, kurā skolēni dalās ar pieredzi Erasmus+ projektos. Daugavpils 15. vidusskolā notika zibakcija, un Daugavpils Būvniecības tehnikumā notika fotokonkurss, sociālo tīklu aktivitāte – dalīšanās ar interesantiem faktiem par Erasmus+ projektiem, kā arī tiešsaistes aptauja skolotājiem, lai noskaidrotu viņu iespaidus un nākotnes plānus saistībā ar piedalīšanos starptautiskos projektos.

“Erasmus dienas” ir Francijas nacionālās Erasmus+ aģentūras iniciatīva, kuru atbalsta Eiropas Komisija. Pasākumus “Erasmus dienu” laikā var īstenot ikviens Erasmus+ projektu īstenotājs. Karte, kurā redzami visi iniciatīvā notiekošie pasākumi Eiropā un sīkāka informācija par tiem, ir pieejama šeit. 
Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par Eiropas Savienības  Erasmus+ programmas īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina Erasmus+ programmas ieviešanu.