Publicēts 29 Aprīlis 2015

Eiropas Komisija atbalsta Latvijas iesniegto programmas Erasmus+ projektu sporta aktivitāšu veicināšanai
Eiropas Komisija ir publiskojusi Eiropas Savienības izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ projektu atlases 2015. gada pirmā posma rezultātus sporta jomā, starp kuriem ir arī viens Latvijas projekts.

Programmas pirmā posma atlasē, kur tika vērtēti pieteiktie partnerības sadarbības projekti (Collaborative in Partnerships), atbalstu ir guvis biedrības “Latvijas Sporta federācijas padome” (LSFP) koordinētais projekts brīvā laika komandu sporta spēļu veicināšanai. LSFP projekta īstenošanai kā partnerorganizācijas ir piesaistījusi 15 sporta organizācijas no septiņām programmas dalībvalstīm. Projekta kopējās izmaksas ir 432 083 eiro, 80% no tām veido Eiropas Komisijas līdzfinansējums.

“Ņemot vērā sporta jomai pieejamo ierobežoto programmas līdzfinansējumu, kā arī lielo projektu pieteikumu skaitu no visām programmas dalībvalstīm, LSFP pieteiktais un finansējuma saņemšanai izvirzītais projekts ir uzskatāms par atzīstamu panākumu,”  atzīst Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs, uzsverot, ka pērn, programmas darbības pirmajā gadā, vidēji tika atbalstīti tikai 10% no visiem pieteiktajiem projektiem.

LSFP koordinētā projekta mērķis ir veicināt fiziski aktīvu dzīvesveidu 13 – 15 gadus veciem pusaudžiem, kuri ir pakļauti aptaukošanās riskam, un pusaudžiem, kuri nav iesaistīti nedz mācībās, nedz nodarbinātības aktivitātēs. Par projekta īstenošanas instrumentu ir izvēlētas komandu sporta spēles, izmantojot to galvenos principus gan sporta laukumā, gan ārpus tā.

IZM atgādina, ka 2015. gada 17. februārī Latvijas nevalstiskajām organizācijām ministrijā tika organizēta informatīva sanāksme ar Eiropas Komisijas pārstāvju piedalīšanos par programmas iespējām sportā.  Ar Eiropas Komisijas sagatavoto informatīvo materiālu var iepazīties: http://jaunatne.gov.lv/lv/lejupielades

Eiropas Komisijas administrētā Eiropas Savienības izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta programma Erasmus+ uzsāka darbību 2014. gadā, un ir atbalsta instruments Eiropas Savienības fondu 2014. – 2020.gada plānošanas perioda aktivitātēm. Programma ilgs no 2014. līdz 2020. gadam.