Publicēts 19 Maijs 2015

Šodien, 19.maijā, Ministru kabinets apstiprināja cenrādi XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pasākumu nodrošināšanai, biļešu cenas uz svētku maksas pasākumiem nosakot amplitūdā no 2 līdz 20 eiro.

“Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku biļešu politika ir vērsta uz pieejamību dažādām iedzīvotāju grupām. Vēlamies akcentēt, ka ļoti daudz notikumu svētku laikā būs bezmaksas, lai jebkuram interesentam būtu iespēja sajust īpašo svētku gaisotni. Savukārt uz maksas pasākumiem lielākais biļešu daudzums maksās 2, 4 un 6 eiro, bet skolēni, uzrādot skolēnu apliecību, un daudzbērnu ģimenes ar “3+Ģimenes karti” biļetes varēs iegādāties ar 20% atlaidi. Bērni līdz 7 gadu vecumam, ja viņiem nebūs nepieciešama sēdvieta, pasākumus varēs apmeklēt bez maksas. Arī visi svētku dalībnieki, uzrādot svētku dalībnieka karti, varēs vērot noslēguma koncertu un tā ģenerālmēģinājumu Mežparkā Lielajā estrādē,” akcentē svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus bez maksas varēs apmeklēt arī mākslinieciskās padomes apstiprinātie goda viesi, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pasākumu mākslinieciskā procesa nodrošinātāji, apstiprinātie izglītības un kultūras nozares institūciju pārstāvji, valsts reprezentatīvās funkcijas nodrošinātāji, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kas atspoguļo svētku norisi. Kopējais iepriekšējās rezervācijas un bezmaksas apmeklētāju skaits nepārsniegs 12% no kopējā skatītāju vietu skaita visos pasākumos.

Biļešu tirdzniecība sāksies 23. maijā, tirdzniecībā piedāvājot 65 813 biļetes, t.sk. 18 432 biļetes uz noslēguma koncertu Mežaparkā, 19 656 biļetes uz noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu, 19 220 biļetes - uz trim deju lieluzveduma koncertiem un ģenerālmēģinājumu. Biļešu tirdzniecību gan biļešu kasēs, gan interneta veikalā bilesuparadize.lv nodrošinās “Biļešu Paradīze”. Vienā pirkuma reizē pircējam uz vienu pasākumu būs iespējams nopirkt līdz 8 biļetēm.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisināsies Rīgā no 6. līdz 12. jūlijam, tajos piedalīsies ap 37 000 dalībnieku.  Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados. XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus rīko Izglītības un zinātnes minisrijas padotības iestāde Valsts izglītības satura centrs.

Ar MK noteikumu projektu „Noteikumi par Valsts izglītības satura centra maksas pakalpojumu cenrādi XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pasākumu nodrošināšanai” un cenrādi iespējams iepazīties: http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40355888&mode=mk&date=2015-05-19