Publicēts 10 jūnijs 2015

No 10.–12.jūnijam Rīgā notiek konference EuroNanoForum 2015, kas pulcē lielākos nanotehnoloģiju nozares spēlētājus, politikas veidotājus, akadēmisko aprindu, kā arī mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvjus, lai diskutētu par Eiropas konkurētspēju. Konferencē lielākā uzmanība veltīta rūpniecības sekmēšanai, radot jaunus tirgus nanotehnoloģijām un progresīvajiem materiāliem, kā arī ekonomiskās izaugsmes veicināšanai Eiropā.

Pasākuma uzmanības centrā būs Stjuarts Pārkins (Stuart Parkin), Maksa Planka Mikrostruktūru fizikas institūta direktors (Max Planck Institute of Microstructure Physics) un datoru tehnoloģiju korporācijas IBM biedrs, kurš 2014.gadā ieguvis Tūkstošgades Tehnoloģiju balvu – vienu no prestižākajām atzinībām zinātnes un tehnoloģiju jomā pasaulē. Šo balvu viena miljona eiro vērtībā ik pārgadus pasniedz Somijas Tehnoloģiju akadēmija.

EuroNanoForum 2015 ir piesaistījis ievērojamu skaitu dažāda izmēra un nozaru uzņēmumus, lai uzsvērtu nepieciešamību atvērtu inovāciju pārvaldīt un praktizēt iespējami daudzos uzņēmumos. Pasākumā līdzās nozares līderiem - 3M, Airbus, Haldor Topsøe, Dow Corning Corporation, Vermon, Umicore, ACCIONA, Nokia, Daikin u.c. piedalās un sniedz savu ieguldījumu arī novatoriski mazie un vidējie uzņēmumi – Sidrabe, Nanocyl, NIL Technology, Beneq, Skeleton Technologies, Postnova Analytics, QuantumWise, SmartMembranes un Avantium. Atšķirīgos dalībniekus vieno kopējs mērķis – veicināt Eiropas konkurētspēju un pievērst uzmanību jaunām idejām, mazinot risku un nepietiekamu līdzekļu piesaisti.

“Eiropa vienmēr bijusi slavena ar izcilu pētniecību un rūpnieciskām inovācijām, tomēr šobrīd izaugsme mums ir nepieciešama vairāk nekā jebkad. Mums jāturpina meklēt jauni sadarbības modeļi un jauni veidi, kā atbalstīt radošumu. Nanotehnoloģijām un progresīvajiem materiāliem ir potenciāls radīt neparedzētu attīstību un jaunus tirgus, kā arī rast nebijušus risinājumus mūsu problēmām veselības, enerģētikas, klimata un vides jomās, dodot iespēju Eiropas izaugsmei,” norāda Klāra De La Torre (Clara de la Torre), Eiropas Komisijas (EK) Pētniecības un inovācijas ģenerāldirektorāta pamattehnoloģiju direktore.

Par EuroNanoForum 2015

EuroNanoForum 2015 notiek Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā. Konference, ko organizē ik pēc diviem gadiem, šogad notiek jau septīto reizi, uzsvaru liekot uz Eiropas industrializācijas sekmēšanu, izmantojot nanotehnoloģijas un progresīvus materiālus dažādās nozarēs. Tā kalpo par platformu diskusijām starp nanotehnoloģiju jomas pārstāvjiem no visas pasaules, lai apspriestu jaunākos pētījumu rezultātus un nozares jaunumus, kā arī sniegtu redzējumu par tirgus ietekmi uz nanotehnoloģijām un demonstrētu produktus ar augstu pievienotu vērtību izstādē Nanotech Europe. Konferenci organizē Latvijas Universitāte un Somijas uzņēmums Spinverse sadarbībā ar EK Pētniecības un inovācijas ģenerāldirektorātu, un to līdzfinansē ES pētniecības un inovāciju programma Apvārsnis 2020.

Žurnālisti ir laipni aicināti piedalīties preses konferencē 10.jūnijā plkst.11:15Radisson Blu Hotel Latvija Gamma zālē (Elizabetes iela 55). Preses konferencē piedalīsies Indriķis Muižnieks, Latvijas Universitātes zinātņu prorektors, Stjuarts Parkins (Stuart Parkin) Maksa Planka Mikrostruktūru fizikas institūta direktors, inovāciju vadības prof. Žans Filips Dešāns (Jean-Philippe Deschamps), Rūdolfs Stromaijers (Rudolf Strohmeier), Eiropas Komisijas Pētniecības un inovācijas ģenerāldirektorāta direktora vietnieks, Mārcis Auziņš, Latvijas Universitātes rektors un Donāts Erts, EuroNanoForum 2015 vadītājs.

Lai uzzinātu jaunāko informāciju, sekojiet @ENF2015 vietnē Twitter vai www.euronanoforum2015.eu 

 

Papildu informācija:

Asoc. Prof. Donāts Erts, Latvijas Universitāte,
Tel.: +371 26 313 360,
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Hanss Hartmans Pedersens (Hans-Hartmann Pedersen), Eiropas Komisija
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Preses kontaktiem:
Marija Papina (Maria Papina), Spinverse Ltd
Tel.: +358 40 770 00 55
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

EuroNanoForum 2015