Publicēts 25 jūnijs 2015

Pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2015, kas no 11. līdz 16. augustam notiks Sanpaulu, Brazīlijā, Latviju pārstāvēs septiņi jaunieši. Lai iekļūtu nacionālās komandas sastāvā, jaunie profesionāļi ar Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) atbalstu nopietni gatavojušies pusgada garumā.

Šogad WorldSkills konkurss notiks jau 43. reizi, un tajā sacentīsies 1200 jauno profesionāļu un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 53 pasaules valstīm. Jaunieši uz globālās skatuves apliecinās savas prasmes 46 dažādās profesijās.

Vairāku mēnešu garumā vairāk nekā 20 konkursa pretendentu piedalījās mācībās, treniņprogrammās un citās nodarbībās, gūstot jaunas zināšanas un pilnveidojot savas prasmes, lai startētu konkursa atlases kārtās. Ceļazīmi uz WorldSkills 2015 konkursu ieguva septiņi jaunieši:

  • Haralds Saušs, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, pavāra profesijā;
  • Anna Līva Traumane, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola, skatlogu noformētāja profesijā;
  • Reinis Gusts, Cēsu Profesionālā vidusskola, mēbeļu galdnieka profesijā;
  • Linda Osīte, Rīgas Valsts tehnikums, grafiskā dizainera profesijā;
  • Artūrs Krapāns, Rīgas Tehniskā koledža, Web lapu dizainera profesijā;
  • Maksims Ivancovs, Rīgas Tehniskā koledža, elektriķa profesijā un
  • Mārtiņš Kukojs, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, viesmīļa profesijā.

Latvijas komandā ir jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem. Trīs konkursanti - Anna Līva Traumane, Linda Osīte un Maksims Ivancovs - ir no Rīgas, bet divi jaunieši - Haralds Saušs un Artūrs Krapāns - no Daugavpils. Reinis Gusts nāk no Alūksnes novada Jaunlaicenes pagasta, bet Mārtiņš Kukojs no Līvāniem.

Aicinām sekot līdzi SkillsLatvia aktualitātēm un gatavošanās procesam konkursa Facebook profilā un VIAA mājaslapā www.viaa.gov.lv!

WorldSkills jauno profesionāļu konkurss notiek katru otro gadu un mijas ar Eiropas mēroga profesionālās meistarības konkursu EuroSkills. Latvijas komanda WorldSkills pirmo reizi piedalījās 2011. gadā. Pašlaik WorldSkills International asociācijā ir 72 dalībvalstis no visas pasaules. Katru dalībvalsti organizācijā pārstāv tikai viena valsts deleģēta institūcija, un Latvijā tā ir VIAA.

WorldSkills 2015 Latvijas komandas nacionālajā atlasē un sagatavošanā starptautiskajam konkursam VIAA atbalstu sniedza virkne savas nozares uzņēmumu. Atbalstītāju vidū pavāra un viesmīļa profesijas kategorijā bija restorāni Kaļķu vārti un Burkāns, SIA Gemoss un SIA Arkolat; grafiskā dizaina profesijā - SIA Digital Guru, SIA D.P.J.N., SIA BrandBox un Rīgas Valsts tehnikums; skatlogu noformētāja profesijā - SIA Profester Invest, bērnu preču veikals Lāčuks un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola; mēbeļu galdnieka profesijā - SIA V&V Wood Studio un Rīgas Amatniecības vidusskola; elektriķa profesijā - SIA Schneider ElectronicLatvija, SIA Latvijas energoceltnieks, SIA RBSSKALS Būvsabiedrība un Rīgas Tehniskā koledža. 

Informāciju sagatavoja Valsts izglītības attīstības aģentūras Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļa

 

Video: Kas ir WorldSkills? (angļu valodā)