Izvēlne

Aptauja

Vai esat ģimenē atkārtojuši ceļu satiksmes noteikumus kopā ar bērniem?
117
60
Tas jāapgūst skolā
27

Kopējais balsu skaits: 204

Šodien, 8. jūlijā izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile tikās ar Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes arodbiedrību pārstāvjiem. Tikšanās laikā pārrunāti jautājumi par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un sociālo partneru sadarbību, kā arī IZM izstrādātā augstākās izglītības finansēšanas modeļa virzību un arodbiedrību lomu augstākās izglītības un zinātnes institūciju attīstībā.

Tikšanās laikā ministre un augstskolu arodbiedrību pārstāvji vienojās, ka augstākās izglītības kvalitāte ir svarīgākais sadarbības mērķis. Lai to nodrošinātu, nepieciešams kopīgs darbs augstākās izglītības un pētniecības integrācijā. Ministre uzsvēra, ka šī mērķa sasniegšanai arodbiedrībām ir svarīgi iesaistīties arī augstskolu attīstības plānošanā un to stratēģiju izstrādē.

Augstskolām būtu jāveicina situācija, kad pasniedzēji, kas strādā ar studentiem, ir nodarbināti arī pētniecībā. Tikšanās dalībnieki bija vienoti izpratnē par to, ka svarīga ir adekvāta pasniedzēju darba samaksa, jo tā ir viens no instrumentiem izglītības kvalitātes nodrošināšanai, - pasniedzēju atalgojumu jāveido gan atlīdzībai par kontaktstundām, gan par pētniecības darbu.

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.