Izvēlne

Aptauja

Vai esat ģimenē atkārtojuši ceļu satiksmes noteikumus kopā ar bērniem?
117
60
Tas jāapgūst skolā
27

Kopējais balsu skaits: 204

Šodien, 16. jūlijā, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile tikšanās laikā ar Latvijas universitāšu asociācijas rektoriem pārrunāja vairākus svarīgus augstākās izglītības attīstības jautājumus.

Ministre un rektori pārrunāja doktorantūras studiju nozīmību un to nodrošināšanai paredzēto finansējumu jaunajā ES fondu periodā, kā arī nepieciešamību nodrošināt augstākajai izglītībai lielāku valsts finansējumu kopumā.

Tāpat tikšanās laikā ar Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Daugavpils Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Liepājas Universitātes rektoriem ministre pārrunāja augstākās izglītības finansēšanas jaunā modeļa virzību Ministru kabinetā. Ministre atgādināja, ka reforma paredz studiju nodrošinājuma finansējumu saistīt ar Latvijas tautsaimniecības attīstības un darba tirgus vajadzībām. Ministrija aktualizēs arī studiju vietas izmaksu aprēķina metodiku un studiju izmaksu koeficientus. Finansējums par sasniegumiem tiks piešķirts institūcijām, kuras vislabāk iesaistījušas pētniecībā studentus un jaunos zinātniekus, veiksmīgi sadarbojušās starptautiski un ar uzņēmējiem. Šogad otrajam pīlāram paredzēts finansējums 5,5 milj. EUR apmērā, nākošgad - 6,5 milj. EUR apmērā, bet 2017. gadā – vēl 6,5 milj. EUR apmērā.

Tikšanās laikā dalībnieki vēlreiz apsprieda snieguma finansējuma piešķiršanas kritērijus, un rektori pauda vienotu viedokli, ka tas galvenokārt būtu jāpiešķir pētniecībā balstītai augstākajai izglītībai.

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.