LV

Skolotājmetrs: jauna izglītības kvalitātes vadības platforma

 

Tiem Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolēniem, kurus kaut nedaudz aizrauj fizika, ir veicies – viņu skolotājs Valdis Zuters, kurš ģimnāzijā pirms diviem gadiem nonāca īpašas jaunu un talantīgu skolotāju piesaistes programmas Iespējamā misija ietvaros, ir aizrautīgs sava priekšmeta fans. Viņš ir gatavs pat repot par fizikas tēmu – pieņemot ģimnāzijas 10. klases izaicinājumu piedalīties repa duelī, nesen tapis Valda gabals Daudzjaudas, kas apskatāms Youtube. Jaudas, izdomas un apņēmības šim skolotājam patiešām netrūkst, un jādomā, ka jaunajā skolotāju darba vērtēšanas platformā Edurio viņa novērtējumam jābūt gana augstam.

 

Latvijā tapušais izglītības sistēmas novērtējuma rīks Edurio šogad uzvarēja start–up un tehnoloģiju konferences TechChill Baltic biznesa ideju konkursā. Edurio aptaujās skolēni veic savu mācību panākumu pašnovērtējumu, kā arī novērojumus par darbu klasē. Tas ļauj pilnvērtīgi novērtēt gan motivācijas līmeni un savstarpējās attiecības klasēs, gan skolotāja sniegumu. Pirmajā platformas testēšanā bija iesaistītas 45 skolas un vairāk nekā 6000 skolēnu.

 

„Izglītības sistēma šādi iegūst izšķiroši svarīgo atgriezenisko saiti no skolēniem. Skolotāji bieži pat neapzinās, ka ir paveikuši kādu lielisku darbu – vispārējā negatīvismā tas pazūd. Taču gan labo, gan ne tik labo ir jāizvērtē, un šo vērtējumu var sniegt skolēni,“ stāsta Valdis, kurš bijis viens no pirmajiem Edurio platformas testētājiem un ar skolotāju darba novērtējuma jautājumiem Iespējamajā misijā darbojies arī pirms tam.

 

Valdis ir gatavs turpināt darbu Tukuma ģimnāzijā arī pēc Iespējamās misijas „iesaukuma“, kas viņam noslēdzas 2015. gadā. Grūtākais viņa darbā ir ieinteresēt skolēnus, kuri ir pieraduši pie tehnoloģiju ātrajām atbildēm un iespējām un negrib paši domāt, meklēt, piepūlēties. „Viņu intereses ir ļoti dažādas un mans lielākais izaicinājums ir ieinteresēt. Ar eksperimentiem, popkultūras elementu piesaisti mācību vielai. Ja tas izdodas, gandarījums ir fantastisks,“ saka Valdis, kura pārziņā šobrīd ir deviņu vidusskolas klašu skolēni.

EN