LV

Izglītības iedvesmoti: 12 Latvijas stāsti

Izglītība ir spēks, kura jauda visā krāšņumā atklājas apvienojumā ar uzņēmīgiem cilvēkiem un dzīvotspējīgām idejām. No bezpilotu lidmašīnas, cīņas robotiem un satelīta līdz inovatīvai izglītības kvalitātes mērītājplatformai un pasaules līmeņa amatnieku skolai – šie ir 12 Latvijas veiksmes stāsti par cilvēkiem un viņu veikumu, kam iedvesma rasta skolas sienās.

 

Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas veidotā izstāde aptver stāstus par izcilniekiem dažādos izglītības nozares līmeņos – augstskolās, vidusskolās, profesionālajās skolās, kā arī interešu izglītības centros. Katrā no stāstiem esam likuši uzsvaru uz konkrētu cilvēku, kura ieguldījums ir bijis izšķirošs, lai taptu kāds unikāls produkts, tiktu iedzīvināta jauna iniciatīva, lai attīstītos atšķirīgas izpausmes izglītības nozarē.

 

Šo 12 stāstu galvenie varoņi – Aigars Krauze, Aleksandrs Šidlovskis, Aleksandrs Urbahs, Andrejs Grants, Annija Kalnbirze, Arvīds Verza, Fions Dobins, Kaspars Jursons, Valdis Zuters, Vitālijs Skrīvelis, Vitolds Bīriņš un Zanda Švēde, kā arī viņu studenti, skolēni, pasniedzēji, sadarbības partneri – ir sava veida atbalsta punkts izglītības sistēmai kopumā. Jo izcili panākumi pievelk un pārliecina. Taču tie ir arī stāsti par milzīgu neatlaidību un gribasspēku, kas ir liela daļa no izglītības sniedzēju un tās saņēmēju lielajiem darbiem.

EN