Izvēlne

Aptauja

Jūsuprāt, kuras viedās specializācijas jomas nākamajos desmit gados attīstīsies visstraujāk?
Viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas
30
Zināšanu ietilpīga bioekonomika
5
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
31
Biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, biofarmācija un biotehnoloģija
26
Viedā enerģētika
13
Sociālās un humanitārās zinātnes
7

Kopējais balsu skaits: 112

Lai kopīgi meklētu atbildes uz jautājumiem, kādam jābūt latviskam mācību saturam diasporas izglītībā, kā organizēt latvisko izglītību diasporai un sadarbību ar Latvijas institūcijām un kā piesaistīt dažāda vecuma bērnus, jauniešus un pieaugušos diasporas izglītības darbā un mācībās, Izglītības un zinātnes ministrija rīkoja Diasporas izglītotāju forumu š.g. 10.jūlijā Rīgā.

Diasporas izglītotāju forums ir pirmreizējs notikums, kas 10.jūlijā pulcēja 100 dalībnieku – ārvalstīs dzīvojošus latviešus, nedēļas nogales skolu bērnu vecākus, diasporas izglītības darbiniekus, skolotājus un skolu vadītājus un citus interesentus, kam rūp latviešu valodas un kultūras uzturēšana un apguve ārvalstīs. Forumā bija pārstāvēti diasporas izglītības darbinieki no šādām valstīm: ASV, Luksemburga, Francija, Zviedrija, Austrālija, Kanāda, Turcija, Dānija, Norvēģija, Polija, Anglija, Īrija, Austrija, Šveice, Grieķija, Gruzija, Itālija, Spānija, Vācija, Islande, Somija, Portugāle, Beļģija, Dienvidāfrika, Baltkrievija, Igaunija, Krievija.

Pateicoties diasporas izglītotāju neatlaidīgajam un pašaizliedzīgajam darbam, šobrīd latviešu valodu ārpus Latvijas var apgūt vismaz 26 valstīs un vairāk nekā 100 neformālās izglītības mācību iestādēs, kas tiek sauktas par nedēļas nogales skolām. Nenoliedzami svarīgi ir saglabāt latviešu valodas tradīcijas diasporā un tieši izglītība ir pamats latviskuma uzturēšanai diasporā.

Augstu vērtējams ieguldījums, ko diasporas izglītotāji devuši Latvijas valstij, saglabājot un kopjot latviešu valodu un kultūru un stiprinot nacionālo pašapziņu visā plašajā pasaulē.


 Diasporas izglītībai sniegtais atbalsts (.pdf)

Latviešu valodas apguve tālmācībā: lva.classflow.lv pieredze (.pdf)

Latviskās izglītības saturs – kāpēc, ko un kā mācīties un mācīt? (.pdf)

Vecāku loma un sadarbība ar skolu bērna vispusīgai izglītībai (.pdf)

Jūsu pārlūks ir ļoti novecojis, tas var attēlot mājas lapas saturu nekorekti.
Aicinām Jūs ielādēt jaunāku pārlūka versiju bez maksas.

Apzinos mājas lapas deformācijas risku un gribu turpināt to apskatīt.